تهیه قزل آلا با لیمو و جعفری-آموزش آشپزی

تهیه قزل آلا با لیمو و جعفری-آموزش آشپزی

تهیه قزل آلا با لیمو و جعفری-آموزش آشپزی

تهیه قزل آلا با لیمو و جعفری-آموزش آشپزی

تهیه قزل آلا با لیمو و جعفری-آموزش آشپزی

مواد لازم
ماهی قزل آلای بزرگ ۱ عدد
کره نرم شده ۴-۶ قاشق غذاخوری
آب لیمو ۱ قاشق غذاخوری
جعفری خرد شده ۳ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل به مقدار کافی
روغن زیتون به مقدار کافی

مشخصات
برای ۲ نفر

اگر ماهی قزل آلای شما کامل است، ابتدا آن را به روشی که قبلا گفته شده تمیز کنید، پاک کنید و فیله کنید (برای مطالعه روش تمیز کردن قزل آلا اینجا کلیک کنید). در کاسه کوچکی، بگذارید کره نرم شود. ۳ قاشق جعفری خرد شده و ۲ قاشق آبلیمو را به آن اضافه کنید و هم بزنید. به سس کره، نمک و فلفل بزنید و باز هم با چنگال آن را مخلوط کنید و اگر تکه‌هایی از کره سفت باقیمانده فشار دهید تا خوب له شود.

دو طرف فیله‌ ماهی کمی نمک و فلفل بپاشید. روی سمت گوشتی آن روغن زیتون بریزید و سپس فیله را از وسط نصف کنید.

تابه نچسبی را روی شعله گاز داغ کنید. وقتی داغ شد سه قاشق روغن زیتون داخل آن بریزید. ابتدا فیله‌های ماهی را از سمت پوست آن‌ها در تابه قرار دهید و بگذارید ۳–۴ دقیقه سرخ شوند تا به رنگ قهوه‌ای در بیایند و قدری ترد شوند. سپس به آرامی آن‌ها را برگردانید و صبر کنید تا ماهی خوب پخته شود (۳–۵ دقیقه).

ماهی قزل آلا را از تابه خارج کنید و روی هر فیله ۱ قاشق از سس کره، جعفری و آبلیمو را بمالید. و قزل آلا با لیمو و جعفری را با پلو یا دورچین دلخواه خود سرو کنید.

 

خواص ماهی قزل آلا

قزل آلا یکی از منابع خوب آهن است و آهن در خونسازی و همچنین در حفظ مقاومت بدن در برابر میکرو ها نقش مهمی به عهده دارد. آهن موجود در قزل آلا به گونه ای است که جذب آن در دستگاه گوارش آسان بوده و به خوبی در بدن به مصرف می رسد . علاوه بر آن آهن موجود در قزل الا، جذب آهن منابع گیاهی را هم افزایش می دهد بنابراین نقش مهمی در پیشگیری از کم خونی ناشی از فقر آهن به عهده دارد .

نتایج مطالعات نشان می دهند امگا ۳ ماهی قزل الا می تواند فشار خون و ضربان قلب را در بیماران صرع تنظیم کند و از تعداد تشنج های آن به طور قابل توجهی بکاهد.

بر اساس تحقیقاتی که برای نخستین بار در شیراز روی ۳۰ نوع ماهی انجام شد، ماهی قزل آلا بیشترین میزان امگا۳ را داراست. این اسید چرب، خستگی، دردعضلانی، خشکی و خارش پوست،سردرد، بی خوابی، شکنندگی مو و ناخن ها و عدم تمرکز را کاهش می دهد و برای التیام بیماری های قلبی-عروقی، رماتیسم مفصلی، آسم و کاهش التهاب آرتریت روماتوئید موثر است و در زنان باردار از طریق گردش خون به جنین رسیده و موجب رشد مغزی و افزایش ضریب هوشی نوزاد می شود.

قزل الا به عنوان منبع غنی پروتئین، به آسانی در دستگاه گوارش هضم و جذب می شود و تقریباً به طور کامل در بدن به مصرف می رسد.((روی)) آن در رشد کودکان و در تنظیم بلوغ جنسی نوجوانان تاثیر مهمی دارد و مصرف آن در دوران رشد از کوتاهی قد پیشگیری میکند، بد نیست بدانیم سر و کبد این ماهی بیشترین میزان امگا۳ را داراست.

قزل الا حاوی مقدار قابل توجهی ویتامین های گروه B که در تنظیم فعالیت سلول های عصبی و در نتیجه در سلامت سیستم عصبی و نیز در سلامت پوست تاثیر دارند. همچنین بعضی از انواع ویتامین های گروه B در خون سازی نیز موثرند، بناراین با مصرف قزل الا می توانیم به سلامت اعصاب، شادابی، طراوت پوست و پیشگیری از کم خونی کمک کنیم.

قزل آلای پرورشی در مقایسه با انواع رودخانه ای و دریایی، ید کمتری دارد ولی به دلیل سطح پایین جیوه، مصرف آن برای خانم های باردار، خانم هایی که قصد باردار شدن دارند کودکان زیر۶سال توصیه می شود.

ارزش غذایی ماهی قزل آلا
مضرات ماهی قزل آلا
ایا خوردن پوست ماهی خوب است
ماهی قزل آلا سالمون

پخت ماهی قزل آلا