طرز تهیه سالاد ماکارونی و مرغ-آموزش آشپزی

طرز تهیه سالاد ماکارونی و مرغ-آموزش آشپزی

طرز تهیه سالاد ماکارونی و مرغ-آموزش آشپزی

طرز تهیه سالاد ماکارونی و مرغ-آموزش آشپزی

مواد لازم
پاستا فرمی خام ۲ پیمانه
مرغ پخته خرد شده یا ریش ریش شده ۲ پیمانه
گوجه خرد شده ۱ پیمانه
ژامبون گوشت ۶ ورق
نخود فرنگی ۱/۳ پیمانه
سس رنچ ۱/۲ پیمانه
سس مایونز ۲ قاشق غذاخوری
ماست ۲ قاشق غذاخوری
فلفل سیاه ۱ قاشق چایخوری
نمک ۱/۴ قاشق چایخوری
مشخصات
برای ۴ نفر

قابلمه‌ای را از آب پر کنید و بگذارید جوش بیاید. پاستا فرمی را طبق دستور نوشته شده روی بسته بندی آن داخل آب جوش بپزید و آبکش کنید و روی آن آب سرد بریزید تا خنک شود. آن را به کاسه بزرگی منتقل کنید و کنار بگذارید.

مرغ و گوجه را در سایز دلخواه خرد کنید و کنار بگذارید. می‌توانید گوجه معمولی را نگینی خرد کنید یا از گوجه زیتونی استفاده و آنها را از وسط نصف کنید.

ژامبون گوشت را به صورت مربع‌های کوچک برش بزنید. کف تابه‌ای را کمی چرب کنید و روی شعله متوسط بگذارید تا داغ شود. سپس ژامبون خرد شده را چند دقیقه داخل آن تفت بدهید و مرتب هم بزنید تا دو طرف آن به رنگ قهوه‌ای روشن در بیاید.

مرغ، گوجه خرد شده، نخود فرنگی و نیمی از ژامبون را روی پاستای خنک شده بریزید. سس رنچ، مایونز، ماست، نمک و فلفل را اضافه کنید و هم بزنید تا سس همه مواد را به خوبی بپوشاند. در آخر بقیه ژامبون سرخ شده را وسط ظرف سالاد بریزید. سالاد پاستا و مرغ آماده سرو است.

طرز تهیه سالاد ماکارونی و مرغ-آموزش آشپزی

درباره ماکارونی

یکی از غذا های پرطرفدار که از ارزش غذایی بالایی برخوردار است ، ماکارونی می باشد. انواع مختلفی از ماکارونی وجود دارد که همه ی آنها دارای ماهیت کربوهیدراتی است. پایه ی این غذای نیز از غلات می باشد. در ادامه بیشتر درمورد این غذا صحبت خواهیم کرد.
در هرم انرژی در پایه آن قرار می گیرد این امر نشان دهنده سهم بالای آن در تأمین انرژی مورد نیاز روزانه است. ضمن اینکه ماکارونی به دلیل برخورداری از کربوهیدرات های پیچیده نسبت به بسیاری از محصولات دیگر غلات مانند نان و برنج برتری دارد (از ۶۰ ۵۵ درصد سهم روزانه کربوهیدرات ها در رژیم غذایی روزانه افراد نباید بیش از ۲۰ ۱۵ درصد آن از کربوهیدرات های ساده مصرف شود و مابقی لازم است از مواد غذایی با کربوهیدرات های پیچیده حاصل شوند) و با دارا بودن اندیس گلایسمی پایین تر نسبت به این مواد با تأثیر تدریجی بر افزایش قندخون موجب بالا رفتن ناگهانی آن نمی شود. ماکارونی برخلاف تصور نادرست گذشته که آن را یک غذای چاق کننده می پنداشتند امروزه در تمام دنیا به عنوان یک گزینه سلامتی شناخته می شود.بهترین ماکارونی از سمولینای گندم دوروم به دست می آید.