طرز تهیه کباب ترش-آموزش آشپزی

طرز تهیه کباب ترش-آموزش آشپزی

طرز تهیه کباب ترشآموزش آشپزی

طرز تهیه کباب ترش-آموزش آشپزی

مواد لازم
گوشت / ۳۰۰ گرم
پیاز بزرگ / ۱ عدد (یا ۲ تا کوچیک)
گردو / ۵۰ گرم (من ۸۰ گرم ریختم که زیاد بود)
انار ترش سابیده / ۱ ق غ (از آب انار ترش نیز میتوان استفاده کرد)
سبزی معطر / ۱٫۵ ق غ (منظور بینه و خالواش است که میتوان با نعنا و گشنیز و جعفری یا هر سبزی معطری که ذایقه شماست جایگزین کرد)
رب انار ترش (غلیظ) / ۱ ق م
نمک و فلفل / به میزان لازم
کیوی / ۱ عدد

مشخصات
برای ۵ نفر

آموزش آشپزی-آموزش غذاهای گیلانیآموزش غذاهای محلی-طرز تهیه کباب ترش-آموزش آشپزی- پیاز را رنده کرده با گردو مولینکس شده،انار ترش سابیده،سبزی معطر، رب انار که در ۱ ق غ آب رقیق شده (یا ۲ ق غ رب انار رقیق) و فلفل مخلوط می کنیم. گوشت را افزوده و ۳ ساعت استراحت در یخچال می دهیم . کیوی را رنده کرده همراه نمک به مخلوط میافزاییم ، نیم ساعت میگذاریم بماند سپس به سیخ کشیده و کباب می کنیم (اگه رو منقل اینکارو بکنید خیلی خوشمزه تره) این کباب مخصوص شمالی هاست و فوق العاده ترد و خوشمزه ست.

درباره کباب ترش

مجله زندگی ایده آل – بهاره جلالوند: صحبت از كباب و كباب‌خوری برای دوستداران این غذای ایرانی همیشه هیجان‌انگیز است. به همین دلیل گفت‌وگو با نعیمه نظام‌دوست درباره غذای محبوبش بهانه خوبی است تا در مورد یك كباب مخصوص شمالی بیشتر بگوییم و كاری كنیم تا شما همین حالا برای تهیه یك پرس غذای لذیذ دست به‌كار شوید! كباب ترش از آن دسته كباب‌های پرطرفداری است كه در بعضی از رستوران‌ها طبخ می‌شود و از آنجا كه تركیبات متفاوتی دارد، شاید تهیه آن به سادگی ممكن نباشد. مریم درودیان – كارشناس و مربی بین‌المللی آشپزی- شما را با كباب ترش و نحوه پخت آن آشنا می‌كند و فوت كوزه‌گری پخت این كباب خوشمزه را با شما در میان می‌گذارد.

اصل و نسب كباب ترش

كباب یك غذای اصیل ایرانی است كه پخت آن از زمان‌های دور در بین ایرانی‌ها رواج داشته است. برخی معتقدند پخت كباب از زمان مغول‌ها در ایران رایج شد و برخی دیگر بر این باورند پخت كباب از زمان ناصرالدین شاه رواج پیدا كرد. كباب ترش هم یكی از انواع كباب است كه پخت آن از گذشته تا به امروز در بین مردم شمال كشور رایج بوده است كه البته در مورد اصل و نسب آن توافق جمعی وجود ندارد. البته گروهی این غذا را یك خوراك گیلانی می‌دانند و معتقدند كباب ترش ابتدا در گیلان درست شده ولی در حال حاضر این غذا در همه نقاط شمال كشور و در رستوران‌های شمالی درست می‌شود. كباب ترش در هر نقطه از شمال به صورت خاصی تهیه می‌شود؛ یعنی شمالی‌های نواحی مختلف سبزی‌های گوناگونی داخل آن می‌ریزند ولی به‌طور كلی در دستور پخت این غذا گردو، رب انار و فلفل حتما دیده می‌شود.

محبوب میرزا کوچک‌خان!

سبزی‌‌های محلی كباب ترش كدامند؟

مردم گیلان برای درست كردن كباب ترش از سبزی‌ محلی «چوچاق» استفاده می‌كنند و علاوه بر این سبزی به مواد اولیه كباب، جعفری هم اضافه می‌كنند. بعضی از كدبانوهای شمالی در تركیب این غذا گردو، سیر و روغن زیتون هم به‌كار می‌برند. سبزی كباب ترش در مناطقی از شمال متفاوت با گیلان است و در آن سبزی محلی «خالواش» و «بینه» می‌ریزند. گاهی برای درست كردن كباب ترش به جای سبزی محلی از نعناع، جعفری و گشنیز هم استفاده می‌شود و بعضی وقت‌ها آشپزها به جای این سبزی‌ها فقط به ترخون و مرزه بسنده می‌كنند.

گردو و كیوی در كباب ترش

در قدیم برای درست كردن كباب ترش كارهای زیادی انجام می‌دانند و تهیه این نوع كباب در گذشته با زمان فعلی كمی متفاوت بود. برای مثال در قدیم گردو را در یك ظرف سفالی بزرگ می‌ریختند كه به آن «نمیار» یا «نمكار» می‌گفتند و با یك سنگ كه اسم آن «مشته» بود آن را به صورتی خاص آسیاب می‌كردند و این كار تا جایی ادامه داشت كه گردو به روغن می‌افتاد. روغن گردو علاوه بر اینكه طعم كباب ترش را خیلی خوب می‌كرد، باعث ترد شدن آن هم می‌شد اما در حال حاضر گردو را چرخ می‌كنند و در آن كمی روغن زیتون می‌ریزند، البته برای ترد شدن كباب به آن كیوی هم اضافه می‌كنند.

رب انار یادت نره

رب انار یك پای ثابت بسیاری از غذاهای شمالی است و جزء مواد اولیه اصلی كباب ترش به شمار می‌رود. بعضی از شمالی‌ها این كباب را خیلی ترش می‌پزند و گروهی دیگر ترشی ملایم را می‌پسندند؛ البته كباب خیلی ترش چندان با ذائقه گردشگران و افراد غیر بومی سازگاری ندارد. گاهی هم به جای رب انار به كباب رب نارنج اضافه می‌كنند. رب انار به قدری ترش است كه باید با احتیاط و برحسب ذائقه‌تان آن را به مواد اولیه كباب اضافه كنید.