طرزتهیه صبحانه ایتالیایی-آموزش آشپزی

طرزتهیه صبحانه ایتالیایی-آموزش آشپزی

طرزتهیه صبحانه ایتالیاییآموزش آشپزی

طرزتهیه صبحانه ایتالیایی-آموزش آشپزی

مواد لازم
تخم مرغ۴ عدد
روغن مایع مقداری برای چرب کردن
نمک و دانه فلفل سیاه (کوبیده شده)به مقدار لازم
آرد نول (الک شده)۵۰ گرم
کدوسبز (درشت رنده شده)۴ عدد
زیتون سبز (حلقه ای خردشده)۱۰۰ گرم
پودر سیر۲/۱ قاشق چایخوری
پنیر پارمزان (رنده شده)۲۰ گرم
ریحان خشک (پودرشده)۵ گرم
گوجه فرنگی (حلقه ای نازک خردشده)۲ عدد
پیاز (حلقه ای نازک خردشده)۱ عدد

مشخصات
برای ۴ نفر

آموزش آشپزی-صبحانه ایتالیاییغذاهای ایتالیایی-طرزتهیه صبحانه ایتالیایی-آموزش آشپزی
۱٫ فر را از ۱۵ دقیقه قبل، روی حرارت ۲۰۰ درجه سانتیگراد، تنظیم و گرم کنید. کفِ قالبی نچسب و مستطیل شکل را با روغن مایع، کمی چرب کنید؛
۲٫ تخم مرغ ها را به همراه کمی نمک و فلفل سیاه، در ظرفی بریزید و با همزن دستی هم بزنید تا زرده و سفیده آنها، کاملاً با یکدیگر مخلوط شود سپس آرد را به وسیله الک، به تدریج به آن بیافزایید و هم بزنید؛
۳٫ در تابه ای حاوی مقداری روغن، کدوسبز را تفت دهید تا آب آن کاملاً کشیده شود سپس آن را از روی حرارت بردارید و بگذارید کاملاً خنک شود. کدوسبز (خنک شده) و نیمی از حلقه های زیتون را به مایه تخم مرغ اضافه و مخلوط کنید سپس آن را به صورت یکدست، کف قالبِ چرب شده بریزید و پخش کنید؛
۴٫ در ظرفی، پودر سیر، پنیر پارمزان و ریحان را بریزید و مخلوط کنید سپس آن را روی مخلوط کدوسبز در قالب ریخته و در آخر، بُرش های گوجه فرنگی، پیاز و بقیه حلقه های زیتون را روی آن بچینید و به مدت ۱۵ دقیقه، در طبقه وسط فر گرم شده، قرار دهید تا بپزد. پس از پخت، آن را بُرش دهید و سرو کنید.

خواص زیتون

زيتون درختچه اي است به ارتفاع تقريبا سه متر ولي هنگاميكه در شرايط مساعد پرورش مي يابد ارتفاع آن حدود ۱مترو قطر تنه اش به ۳ متر ميرسد. چوب درخت زيتون بسيار سخت و مقاوم است . رنگ آن زرد است كه خطوطي قهوه اي رنگ در آن وجود دارد .

از چوب زيتون براي تهيه اشياء چوبي ظريف استفاده مي شود . برگهاي آن سبز رنگ ، بيضوي و دراز و بوضع متقابل يكديگر بر روي ساقه قرار گرفته اند .

منشاء درخت زيتون احتمالا منطقه مديترانه بوده و از آنجا به نقاط ديگر دنيا راه يافته است
زيتون معمولا در اوائل تابستان شروع به گل دادن مي كند و ميوه آن كم كم ظاهر مي شود . در اواخر تابستان ميوه آن به ثمر مي رسد . در اين هنگام زيتون سبز است و بتدريج تبديل به بنفش و قهوه اي و سپس سياه مي شود بطوريكه در اواخر پائيز كه موقع برداشت ميوه است رنگ آن بكلي تيره است.

خواص داروئي زیتون

زيتون رسيده از نظر طب قديم ايران گرم و قابض است و ميوه نارس زيتون سرد و خشك است و روغن زيتون گرم و خشك است . برگ درخت زيتون نيز گرم و خشك مي باشد دم كرده برگ زيتون داروي خوبي براي پائين آوردن فشار خون مي باشد .

بدين منظور بايد ۲۰ عدد برگ زيتون را داخل ۳۰۰ گرم آب ريخته و آنرا بمدت ۱۵ دقيقه بجوشانيد . سپس كمي قند بآن اضافه كرده و بمقدر يك فنجان دوبار در روز از آن بنوشيد .

بعد از دو هفته بايد بمدت ۸ روز نوشيدن اين دم كرده را قطع كنيد و سپس ادامه دهيد روغن زيتون نرم كننده و صفرا بر است روغن زيتون دفع كننده سنگ كيسه صفرا است براي اين منظور بايد آنرا با آبليمو مصرف كرد روغن زيتون كرم كش است روغن زيتون براي رفع سرفه هاي خشك مفيد است براي رفع خارش گزيدگي حشرات ، روغن زيتون را به محل گزيدگي بماليد بدن بچه هايي را كه مبتلا به نرمي استخوان و كم خوني هستند با روغن زيتون ماساژ دهيد اثر مفيدي دارد.

براي رفع خشکی لثه ، روغن زيتون را بر روي لثه بماليد براي برطرف كردن خراش و ترك پوست ، گليسيرين و روغن زيتون را بمقدر مساوي با هم مخلوط كرده و روي پوست بماليد دم كرده برگ درخت زيتون تب بر است جوشانده برگ درخت زيتون برطرف كننده نقرس و روماتيسم است.

براي سرباز كردن جوشها و كورك ها زيتون را له كرده و روي جوش يا كورك بماليد دم كرده و جوشانده پوست درخت زيتون تب بر و درمان مالاريا است پماد ميوه نارس زيتون براي سوختگي مفيد است.

جويدن برگ زيتون براي از بين بردن زخم هاي دهان مفيد است.

براي رفع سستي فلج و لقوه و تقويت نيروي جنسي بايد ۸۰ گرم روغن زيتون را با ۱۴ گرم كندر و ۱۶ گرم سياه دانه مخلوط كرده و بمدت سه روز از آن بخوريد.

مصرف روغن زيتون از امراض قلبي و سرطان جلوگيري مي كند و بالاخره روغن زيتون بهترين روغن براي پخت و پز مي باشد زيرا در اثر حرارات خراب نمي شود.

توضیحات : روغن زيتون براي هيچ كس مضر نيست و همه افراد مي توانند از آن استفاده كنند فقط ميوه تازه و ياقوتي آن معده راسست مي كند و ممكن است توليد استفراغ كند.

نحوه استفاده : به عنوان سالاد و جانشین غذا استفاده میگردد و خواص بسیار زیادی دارد