مطالعات جدید نشان میدهد ۲۷ احساس متفاوت وجود دارد

مطالعات جدید نشان میدهد ۲۷ احساس متفاوت وجود دارد

مطالعات جدید نشان میدهد ۲۷ احساس متفاوت وجود دارد

مطالعات جدید نشان میدهد 27 احساس متفاوت وجود دارد

در ابتدا مطالعات روانشناختی معمولی نشان داد که شش یا هفت احساس اساسی وجود دارد: خوشحال، شگفت زده، ترس، نفرت، عصبانی و غم انگیز (گاهی اوقات تحقیر به عنوان هفتم ذکر شده).

یک مطالعه جدید منتشر شده در مجموعه مقالات آکادمی ملی نشان می دهد که ۲۷ نوع مختلف احساسات وجود دارد. آلن S. Cowen و دکتر کشنده، دکترای دانشگاه، در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، این دسته از احساسات را در بر داشت:
تحسین
تقدیر
ستایش زیبایی
تفریحی
اضطراب
وحشت
اشتباه
خستگی
آرامش
گیجی
وحشت
نفرت
درد مضر
Entrancement
حسادت
هیجان
ترس
ترسناک
علاقه
شادی
نوستالژی
داستان عاشقانه
غمگینی
رضایت
تمایل جنسی
ابراز همدردی
پیروزی
محققان از ۲،۱۸۵ کلیپ ویدیویی کوتاه استفاده کرده اند تا سعی کنند طیف احساسی را به وجود آورند. فیلم ها از یک بچه گربه ای است که روی یک سگ، یک آهسته بالا پنج، یک زن در حال حرکت به سوی ترافیک یا رقصی Oompa Loompas می چرخد. شرکت کنندگان این فیلم ها را در میان ۳۴ دسته مختلف عاطفی و در مقیاس ۱ تا ۹ در ابعاد مختلف مانند مثبت و منفی، هیجان و آرامش قرار دادند.

این مطالعه ۲۷ دسته عاطفی را یافت و همچنین نشان داد که احساسات واضح و متمایز نیستند، اما در امتداد گرادیان تجربه شده اند.

اگر شما در مورد واکنش های عاطفی خود کنجکاو هستید، می توانید کلیه کلیپ های ویدیویی کوتاه را در این نقشه تعاملی منتشر شده توسط محققان بررسی کنید. با کلیک بر روی مناطق ویدئویی مختلف و مقایسه واکنش احساسی خود را با نتایج بررسی. برای یک کلیپ از corgi پرش به استخر شنا و فیلم های دیگر حیوانات، از گوشه تفریحی بازدید کنید. Entrancement اشغال املاک و مستغلات بسیار کوچکتر از پازل های هندسی شکل است. عاشقان غذا می خواهند از گوشه ی اشتیاق پایین سمت راست نقشه برای یک تکه پیتزا پپورونی یا کره ذوب شده در تست استفاده کنند.