آشنایی با هواپیمای بوئینگ ۷۷۷

آشنایی با هواپیمای بوئینگ ۷۷۷

آشنایی با هواپیمای بوئینگ ۷۷۷

آشنایی با هواپیمای بوئینگ 777

بوئینگ ۷۷۷

بوئینگ ۷۷۷ یکی از هواپیماهای مشهور بوئینگ و اولین هواپیمای تجاری جهان است که همه آنها با کمک نرم افزارهای کامپیوتری ساخته شده اند.
بوئینگ ۷۷۷ یکی از هواپیماهای شناخته شده در جهان است که با آن آشنا شده است. بوئینگ ۷۷۷ در واقع یک مرکز تجاری دو موتوره با بدن وسیع تر است که می تواند بین ۲۷۸ و ۵۵۰ مسافر در هر پرواز حرکت کند. محدوده پرواز بین ۱۰۳۷۰ تا ۱۷۴۴۵ کیلومتر تخمین زده می شود.
یکی از ویژگی های اصلی هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ که نام آن مشهورتر و قابل تشخیص است، اولین هواپیمای تجاری جهان است که همه آنها با برنامه های کامپیوتری ساخته شده اند. این بدان معنی است که بر خلاف سایر هواپیماها، طراحی برای بوئینگ ۷۷۷ بر روی کاغذ ساخته نشده است و تمام مراحل طراحی با برنامه Katia انجام شده است.
از ویژگی های ظاهری این هواپیما هم باید به بدنه ی پهن و پایه های فرود آن اشاره کرد، هر پایه دارای ۴ چرخ است. دنباله ی تیز هم یکی دیگر از نشانه هایی است که بوسیله ی آن می توانید این هواپیما را از بقیه ی مدل ها تشخیص دهید.
طراحی هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ بدون استفاده از کاغذ یک مزیت بسیار بزرگ داشت و آن هم صرفه جویی از میلیون ها دلار هزینه بود چرا که تمام مراحل آزمایشی آن در محیط هایی که شبیه سازی شده بودند انجام شد و به این ترتیب نیازی به کلاس های پروازی گزاف نبود.
اولین هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ در سال ۱۹۴۴ به آسمان رفت و پرواز خود را انجام داد. این هواپیما دارای مدل های مختلفی است که عبارتند از: مدل ۷۷۷-۲۰۰، مدل ۷۷۷-۲۰۰ ای آر، مدل ۷۷۷-۲۰۰ ال آر، مدل ۷۷۷-۳۰۰، مدل ۷۷۷-۳۰۰ ای آر و مدل ۷۷۷ اف.
هواپیما بوئینگ ۷۷۷
داخل هواپیمای بوئینگ ۷۷۷
از مشخصات کلی هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ می توان به موارد زیر اشاره کرد:
همان طور که گفته شد هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ دارای ۲ موتور است، طول این هواپیما ۶۳٫۷ متر و عرض آن ۱۸٫۵ تر است. در مورد موتورهای این هواپیما باید گفت که موتورهای استفاده شده در آن از قدرتمندترین موتورهایی هستند که در هواپیماهای تجاری استفاده می شود، برای مثال قطر این موتورها از قطر بدنه ی بوئینگ ۷۳۷ بیشتر است.