درمان پوکی استخوان با طب چینی

درمان پوکی استخوان با طب چینی

درمان پوکی استخوان با طب چینی

درمان پوکی استخوان با طب چینی طب سنتی و طب چینی، که درمان برای درمان و بهبود بیماری های مختلف استفاده می شود. یکی از عوارض و بیماری هایی است که می تواند با طب چینی درمان شود پوکی استخوان است.
محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا نشان می دهند که استفاده از گیاه دارویی سنتی چین می تواند بدون پوکی استخوان پوکی استخوان را درمان کند.
Salvia miltiorrhiza، یک گیاه که از خانواده مریم گلی است، در روز سه شنبه توسط گروه علوم پزشکی آکادمی علوم پزشکی گزارش شده است. تحقیقات نشان می دهد که عوارض جانبی می تواند باعث کاهش میزان استخوان شود.
محققان، با استفاده از یک ترکیب مشتق شده از این گیاه، یک روش برای انتخاب آنتی بادی CatK انتخاب کردند. این آنزیم نقش مهمی در شکستن کلاژن در پوکی استخوان دارد. مطالعات نشان می دهد که داروهای جدید پوکی استخوان نیز روی مسدود کردن آنزیم تمرکز می کنند اما عوارض جانبی مانند فیبروز پوست و مشکلات قلبی دارند.
مطالعات انسانی و حیوانی نشان می‌دهد گیاه مشتق شده از Salvia miltiorrhiza نه تنها از کاهش تراکم استخوان‌ها جلوگیری می‌کند، بلکه تراکم مواد معدنی استخوان موش‌هایی که با این ترکیبات درمان شده‌اند، ۳۵ درصد افزایش یافته است.
امید است این دارو با غیرفعال کردن آنزیم CatK بتواند در آینده‌ای نزدیک برای درمان پوکی استخوان مورد استفاده قرار گیرد.
پوکی استخوان بیماری مربوط به استخوان است. در این بیماری اصطلاحا استخوان ها متخلخل می شوند. ساختار میکروسکوپی استخوان ها به صورت لانه زنبوری است. منافذ و خانه های استخوان پوک بسیار بزرگتر از استخوان سالم است. در این حالت استخوان ها به تدریج تراکم خود را از دست می‌دهند و بسیار حساس و شکننده می‌شوند.
متاسفانه این بیماری هیچ علامت اولیه ای ندارد و زمانی بروز می کند که یکی از استخوان ها ( معمولا استخوان لگن و مچ) می شکند؛ به همین دلیل به آن بیماری خاموش گفته می شود.
کم تحرکی، عدم استفاده از مواد حاوی کلسیم، کاهش ویتامین D در بدن، ابتلا به بیماری های خاص مانند سرطان، استفاده از داروهای استروئیدی، یائسگی زودرس (کمتر از ۴۵ سال)، استعمال دخانیات، کاهش استروژن در بدن و شرایط پزشکی خاص مانند پرکاری تیرویید، بیماری سلیاک، نارسایی مزمن کلیه، آرتریت روماتویید، بیماری های مزمن کبدی و دیابت نوع ۱ از مهمترین عوامل ابتلا به پوکی استخوان هستند. نتایج این مطالعه در نشریه Bone and Minera- Research منتشر شده است.