نکاتی برای روابط پاک میان زوجین پارت یک

نکاتی برای روابط پاک میان زوجین پارت یک

نکاتی برای روابط پاک میان زوجین پارت یک

 نکاتی برای روابط پاک میان زوجین پارت یک

به منظور افزایش رضایت همسر خود از زندگی زناشویی، شما باید تغییراتی در خلق و خوی خود داشته باشید تا توجهتان را جلب کنید و او را با یکدیگر سرگرم کنید و از آن لذت ببرید. داشتن مسئولیت و اجتناب از هر گونه دروغ و جلوگیری از هر گونه تنش و سوء تفاهم به شما کمک می کند که رابطه خود را با همسر خود بهتر کنید.
Bagumo تا حدودی بخشی از زندگی همه همسران است، اما آنچه روابط خراب می کند، نه فقط دادرسی، بلکه مضحک، تحقیر و توهین است. چه رابطه ای موثر با همسر شما تاثیر می گذارد، حرکات خصمانه، کمر و دندان های تنگ است. هر بار که این اتفاق می افتد، شما بیشتر احساس تنهایی می کنید و از هم جدا می شوید و خشم، ناراحتی و نا امیدی شما از طرف همسر و زندگی شما افزایش می یابد. تحقیر و توهین به روابط زناشویی، عزت نفس همسران را از بین می برد و باعث می شود که مشکلات مشترک حل شود. برعکس، یک رابطه تمیز و موثر است که اعتماد به نفس را تقویت می کند و یک فضای امن برای باز کردن گره های مشکلات و فرار از تنش ایجاد می کند. ارتباط قابل اعتماد به معنی پذیرش مسئولیت کلمات خود شما است؛ صادق بودن و اجتناب از دروغ یا نفی حقیقت؛ یعنی، تکمیل و اجتناب از تکه های مهم کلمه؛ و مهمتر از همه، برقراری ارتباط صرفا به عنوان حامی؛ افزایش صمیمیت و درک فراتر از دفاع؛ و از هم جدا شدن.
۱۰ کلید برای داشتن رابطه پاک میان همسران
مهارت‌های ارتباطی خوب، یکی از مهم‌تریـــن عوامـــل رضایتمندی و خشنودی همسران از روابــــط زناشـویی است. تحقیقات نشان داده است که وقتی به افراد متأهل روش‌های برقراری ارتباط سازنده آموخته می‌شود، فشار خون آنها پایین می‌آید و رضایتمندی آنها از زندگی زناشویی‌شان افزایش می‌یابد. پژوهش‌هـــــا درباره همسران موفق و ناموفق نشان می‌دهد که چگونگی ارتباط، یکی از وجوه بسیار مهم در تمایز میان این دو گروه است؛ همسران موفق از صحبت‌کردن با هم احساس رضایت می‌کنند و می‌توانند افکار و احساسات خود را با هم در میان بگذارند و یکدیگر را بفهمند و بدین‌سان صمیمیت میان خود را افزایش دهند، در حالی‌ که همسران ناموفق از ارتباط خود رضایتی ندارند و تلاش آنان برای برقراری ارتباط به سوءتفاهم، تنش و درگیری می‌انجامد. بنابراین به نفع همسران است که هرچه زودتر مهارت‌های ارتباطی مؤثر را به‌عنوان عامل پیشگیری‌کننده از مشکلات زناشویی یاد بگیرند و منتظر نمانند تا بعد از فرو رفتن در بحران، به بهبود مهارت ارتباطی خود بپردازند.
کلیدهای ارتباط پاک همسران
پیروی از این رهنمودهای بنیادی سبب می‌شود ارتباط توهین‌آمیز را از رابطه زناشویی خود تقریباً به‌طور کامل حذف کنید. طی این فرایند از میزان رنجش و عصبانیت شما در رابطه‌تان تا حد زیادی کاسته می‌شود.
هنــــــگام گفت‌وگـــو با همسرتان از کلمـات دوپهلو و قضاوت‌گر استفاده نکنید منظور تکه‌پرانی و متلک‌گویی است؛کلماتی که به همسرتان می‌فهماند ناقص و ناکامل است. «هیچ تلاشی نمی‌کنی… رفتارت بچه‌گانه است… بی‌فکرتر از تو ندیدم… حرف مفت می‌زنی… چرند نگو…» اینها کلماتی تهاجمی‌اند که تیشه به ریشه احساس ارزشمند بودن می‌زنند و این کلمات جایی در رابطه همسران دلسوز و بامحبت ندارند.
برچسب کلی نزنید برچسب‌های کلی یعنی زیر سؤال ‌بردن کل هویت همسر. کلماتی مثل «تنبل… بی‌عرضه… خودخواه… بی‌مصرف…» توجه داشته باشید که نوک پیکان حمله به ‌سوی رفتار همسرتان نیست، بلکه متوجه شخصیت اوست. پیامی که این کلمات منتقل می‌کنند این است که همسرتان آدم بدی است، نه در این لحظه، بلکه همیشه. برچسب‌های کلی در لحظه‌ای که بر زبان جاری می‌شوند، صحیح و عادلانه به نظر می‌رسند؛ گویی تنبیه شایسته‌ای هستند، اما نتیجه آنها از دست رفتن اعتماد و صمیمیت است و قطعاً ضربه‌ای بزرگ بر روابط زناشویی شما وارد می‌کنند.
از سرزنش کـــردن و اتهام زدن در قالب «تو» پیـــام بپرهیزید «همیشه دیر به خانه می‌آیی… هیچ‌وقت مرا با خودت جایی نمی‌بری… تمام‌کارها را گردن من می‌اندازی… هرگز نمی‌پرسی چه می‌خواهم… به کارت بیشتر از من علاقه داری…» عصاره «تو»ی پیام به زبان ساده این است: «من در رنجم و باعث آن تو هستی»؛ و همیشه این پیام ضمنی را در خود دارد: «چون این کار را با من کردی، آدم بد و ظالمی هستی». توجه کنید چگونه «تو» در این پیام در تضاد با «منِ» پیام قرار می‌گیرد.
«منِ» پیام: وقتی نتوانستی خودت را به مهمانی عمویم برسانی، ناراحت شدم چون دوست داشتم، کنارم باشی.
«تو» پیام: تو با نیامدنت به مهمانی منزل عمویم، خودت را خراب کردی.
توجه کنید که در «من» پیام خبری از سرزنش و تحقیر وجود ندارد.

برای مطالعه قسمت های دیگر روی گزینه های زیر کلیک کنید

نکاتی برای روابط پاک میان زوجین پارت دو