حمام طولانی میل جنسی را کاهش میدهد

حمام طولانی میل جنسی را کاهش میدهد

حمام طولانی میل جنسی را کاهش میدهد

حمام طولانی میل جنسی را کاهش میدهد

حفظ سلامت از اهمیت زیادی برخوردار است. حمام کردن یکی از اقدامات اصلی برای حفظ سلامتی و از بین بردن آلودگی بدن است. اما متأسفانه، برخی از مردم عادت دارند ساعت ها حمام خود را در حمام بخوانند و زمان حمام آنها بسیار طولانی باشد. ممکن است به نظر می رسد که در ابتدا این افراد بسیار تمیز و مراقبت از سلامتی خود را دارند، اما حمام طولانی دارای معایب بسیاری است؛ یکی از مهمترین آنها تاثیر بر کیفیت رابطه جنسی است.
استحمام
یک کارشناس طب سنتی با بیان اینکه حمام‌رفتن موجب باز شدن منافذ پوست و تعریق می‌شود، گفت:: کاهش اشتها و میل جنسی از عوارض حمام طولانی‌مدت است.
درباره استحمام اظهار کرد: حمام رفتن، موجب باز شدن منافذ پوست و تعریق می‌شود به‌طور کلی حمام، به‌سبب هوای آن باعث گرمی و خشکی و به‌سبب آب آن باعث افزایش رطوبت بدن می‌شود اما اگر مدت زیادی به طول انجامد، موجب غلبه خشکی در افراد می‌شود.
وی افزود: استحمام موجب پاکیزگی پوست می‌شود, باید حرارت حمام ثابت و معتدل (بین ۳۰ــ۲۸ درجه) باشد؛ چنین حمامی نه مانند حمام سرد، مقوی و نه مانند حمام گرم، ضعیف کننده است؛ بلکه فقط ماهیچه‌های بدن را نرم و بدن را آرام می‌کند و دستگاه عصبی را آرامش می‌دهد یعنی باعث رفع کسالت می‌شود.
زیان‌های حمام طولانی‌مدت
این کارشناس طب سنتی تصریح کرد: برخی افراد به‌دلیل وسواس یا عادت، مدت بسیار طولانی در حمام می‌مانند؛ این امر به‌دلیل گرمای زیاد موجب ریختن مواد زائد و فضولات به اعضای ضعیف بدن و سبب سستی جسم، بی‌قراری، آسیب عصب، تحلیل حرارت غریزی، کاهش اشتها نسبت به غذا و کاهش میل جنسی می‌شود.
علوی خاطرنشان کرد: البته به برخی افراد که دچار غلبه رطوبت و سردی هستند، استفاده طولانی از آب‌های گرم توصیه می‌شود و این افراد معمولاً از آن لذت می‌برند اما در این حالت هم بهتر است, تهویه مناسب وجود داشته باشد.