همکاری مشترک رنو نیسان و میتسوبیشی

همکاری مشترک رنو نیسان و میتسوبیشی

همکاری مشترک رنو نیسان و میتسوبیشی

همکاری مشترک رنو نیسان و میتسوبیشی

اتحاد رنو، نیسان و میتسوبیشی برنامه های بلندپروازانه ای برای تولید طیف وسیعی از وسایل نقلیه الکتریکی، خودکار و روباتیک با استفاده از سیستم عامل های مشترک به شمار می رود.

به عنوان بخشی از طرح اتحاد ۲۰۲۲، مارک ها ۱۲ اتومبیل جدید الکتریکی، ۴۰ ماشین با قابلیت استفاده خودکار و «ماشین های روبو» برای خدمات سوارکاری را راه اندازی خواهند کرد. مدل ها با استفاده از قطعات و پایه های توسعه یافته ساخته می شوند.

این شرکت ها به طور مشترک ۱۰ میلیارد یورو (۸٫۹ میلیارد پوند) را به علت فروش، یعنی ۹ میلیون دستگاه خودرو (که تنها بر اساس چهار سیستم عامل مشترک است) تا سال ۲۰۲۲، هدف قرار داده است.
کارلوس Ghosn، مدیر عامل اتحادیه رنو-نیسان-میتسوبیشی، گفت: “امروز، نقطه عطف جدیدی برای شرکت های عضو ما است. با پایان برنامه راهبردی اتحاد ۲۰۲۲، ما قصد داریم دوبرابر همکاری های سالانه خود را تا ۱۰ میلیارد یورو افزایش دهیم.

“برای رسیدن به این هدف، در یک طرف رنو، نیسان و میتسوبیشی همکاری در سیستم عامل های مشترک، نیروگاه های هسته ای و نسل های بعد از فن آوری های برق، مستقل و متصل را سرعت می بخشد.

“از طرف دیگر، همکاری با مقیاس رشد ما افزایش خواهد یافت. پیش بینی می شود که کل فروش سالیانه ما بیش از ۱۴ میلیون واحد باشد، که درآمد حاصل از آن به مبلغ ۲۴۰ میلیارد دلار در پایان برنامه پیش بینی شده است. ”
اتحاد اولین بار در سال ۱۹۹۹ توسط رنو و نیسان تشکیل شد. این شرکت Mitsubishi را در سال ۲۰۱۶ به دست آورد و اعلام کرد که میتسوبیشی اطلاعات ۲۵ ساله مصرف سوخت را جعل کرده است.

رنو نیسان-میتسوبیشی اخیرا گروه فولکس واگن را تبدیل به بزرگترین تولیدکننده خودرو در جهان کرد که بیشترین میزان تحویل در نیمه اول سال ۲۰۱۷ ثبت شده است. این خودرو ۵٫۲۷ میلیون خودرو را در طول دوره به ۵٫۱۵۶ میلیون فولکس واگن تحویل داده است.