اشتباهات رایج در مورد سلامت و زیبایی پوست, مو و زیبایی پارت یک

اشتباهات رایج در مورد سلامت و زیبایی پوست, مو و زیبایی پارت یک

اشتباهات رایج در مورد سلامت و زیبایی پوست, مو و زیبایی پارت یک

اشتباهات رایج در مورد سلامت و زیبایی پوست, مو و زیبایی پارت یک

آیا این اشتباهات را در مورد زیبایی انجام می دهید؟ در تماس باشید با برخی از اشتباهات رایج در مورد سلامت و زیبایی خود:
۱٫ بعد از نوشیدن قهوه مسواک می زنید
این درست است که اسید یا شکر موجود در نوشیدنی هایی مثل قهوه، لیموناد یا آب میوه موجب فرسودگی پوسته بیرونی دندان که “مینای دندان” نامیده می شود، خواهد شد؛ اما سعی نکنید بلافاصله دندانها را مسواک بزنید. زمانی که شما بلافاصله دندانهای خود را پس از غذاها یا نوشیدنی های حاوی اسید بشویید، در واقع مینای ضعیف شده دندان ها را می زدائید. در عوض می توانید با چرخاندن آب در دهان خود، کمی آنها را شستشو داده و بعد از حداقل یک ساعت صبر کردن، دندان خود را مسواک بزنید. حتی بهتر، می توانید قبل از نوشیدن مسواک بزنید.

 

۲٫ نوشیدنی الکلی می خورید

شراب قرمز به وضوح از بین برنده سفیدی دندانهای شماست؛ از طرفی شراب سفید نیز دارای اسید و تانن tannin است. که آنها می توانند به مینای دندان شما آسیب رسانده و به راحتی موجب لک دار شدن دندان ها شوند. الکل همچنین، باعث خشک شدن دهان شما می شود که به معنی این است که شما بزاق کمتری برای شستشوی اسید و باکتری دارید. پس برای محافظت از دندان هایتان و جلوگیری از لک دار شدن آنها، از خوردن هر نوع نوشیدنی الکلی اجتناب کنید.

 

۳٫ با موهای خشک شنا می کنید

آب استخر دارای مواد شیمیایی است که به موها آسیب می رساند و باعث می شود تا موهای بلوند، به سبزی بزنند. در نظر بگیرید که موهای خشک شما مانند یک اسفنج خشک است که محتویات اولین مایعی که در آن قرار می گیرد را جذب می کند، پس بهتر است آن اولین مایع آب شیرین (آب لوله کشی شهری) باشد و بعد از دوش گرفتن و مرطوب کردن موهایتان وارد استخر شوید. و ترجیحا هنگام خروج از استخر، موهای خود را با یک شامپوی پس از شنا after-swim shampoo بشویید.

 

۴٫ مقدار شامپوی مصرفی تان خیلی زیاد… یا خیلی کم است

شامپو، موها را از چربی طبیعی پوست سر محروم می کند. شامپو زدن زیاد باعث می شود موهای شما خشک و کدر شود. اما این که چقدر باید موهاتون رو شامپو کنید به نوع موی شما بستگی دارد. برای افرادی با موهای ظریف و صاف، اگر چربی و آلودگی وجود داشته باشد، می توانند آنها را هر روز شامپو کنند. اما بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند هر ۳-۲ روز یکبار باید آنها را شامپو کنند. موهای ضخیم تر یا فرفری می توانند چندین روز تا یک هفته بین شامپو کردن آنها فاصله باشد. افرادی که دارای بافت موی انبوه مانند موهای اکثر آفریقایی ها textured hair هستند، می توانند آن را یک یا دوبار در ماه شستشو دهند. در مورد میزان و نوع و فاصله شستشوی سرتان حتما با یک متخصص پوست مشورت کنید.

 

۵٫ از قلم انداختن نرم کننده

شاید نگران این هستید که مبادا موهایتان بریزند؛ یا شاید فقط وقتش را ندارید. اما بدون آن، موهای شما خشک و بی حالت به نظر می رسند.برای صاف و سالم به نظر آمدن رشته موهای خود، هر زمان که آنها را شامپو می کنید، از یک نرم کننده سبک نیز استفاده کنید. نرم کننده را روی انتهای رشته موهای تان بریزید( نه روی ریشه مو) و با انگشتان خود موهایتان را به همراه نرم کننده ماساژ دهید.

 

۶٫ جرم گوشهایتان را با گوش پاک کن خارج می کنید

ممکن است احساس خوبی داشته باشد، اما گوش پاک کن در واقع جرم گوش را عمیق تر فرو می برد. علاوه براین شما ممکن است حتی به پرده گوش و یا استخوانهای کوچک و باریکی که به شنیدن شما کمک می کنند، آسیب برسانید.

خوب پس چگونه باید جرم گوش را خارج کرد؟

در بهترین حالت، شما مجبور نیستید. بدن شما به طور کاملا خودکار آن را خارج خواهد کرد. اما اگر احساس می کنید درون گوش شما پر شده، صدای زنگ می شنوید یا مشکلی در رابطه با شنیدن دارید، به پزشک خود مراجعه کنید. او می تواند تصمیم بگیرد چگونه جرم گوش را با خیال راحت و به روش درست خارج کند.

 

۷٫ از دئودورانت برای متوقف کردن تعریق استفاده می کنید

دئودورانت، فقط بوی عرق را پنهان می کند. اما اگر بدبو هستید و زیر بغل شما همیشه خیس عرق است، چیزی که شما احتیاج دارید یک “ضد عرق antiperspirant ” (به نوشته ها و توضیحات روی محصولات دقت کنید)است. ضد عرق ها با بستن غدد عرق، رطوبت را متوقف می کنند.

آیا ضد عرق خود را بعد از دوش صبحگاهی استفاده می کنید؟

حتما دستورالعمل محصولی که استفاده می کنید را بخوانید. برخی از محصولات باید هم شب و هم صبح بر روی پوست خشک زده شوند.

آیا کف دستهایتان نیز عرق می کند؟

در این مورد نیز می توانید از ضد عرق استفاده کنید.

 

 

برای مطالعه قسمت های دیگر روی گزینه های زیر کلیک کنید

اشتباهات رایج در مورد سلامت و زیبایی پوست, مو و زیبایی پارت دو