اشتباهات رایج در مورد سلامت و زیبایی پوست, مو و زیبایی پارت دو

اشتباهات رایج در مورد سلامت و زیبایی پوست, مو و زیبایی پارت دو

اشتباهات رایج در مورد سلامت و زیبایی پوست, مو و زیبایی پارت دو

اشتباهات رایج در مورد سلامت و زیبایی پوست, مو و زیبایی پارت دو

آیا این اشتباهات را در مورد زیبایی انجام می دهید؟ در تماس باشید با برخی از اشتباهات رایج در مورد سلامت و زیبایی خود:

۸٫ درست قبل از پدیکور، پاهای خود را اصلاح (شیو یا اپیلاسیون)می کنید

ممکن است نخواهید پدیکوریست شما موهای پای شما را ببیند؛ اما پس از اصلاح، شکافهای کوچک در پوست شما، نقطه ورودی مناسبی برای هر باکتری که در لگن شستشوی پای شماست، می باشد. این ممکن است منجر به عفونت شود. حداقل ۲۴ ساعت قبل از پدیکور، پاهای خود را اصلاح نکنید. توجه داشته باشید، اجازه ندهید پدیکوریست، بشره(پوشش شاخی) cuticles پوست شما را قطع کند؛ چون آنجا نیز راهی برای ورود میکروبها باز می شود.

 

۹٫ تیغ ریش تراشی خود را تعویض نمی کنید

اگر از یک تیغ برای چندین بار استفاده می کنید یعنی تیغ مصرفی شما یک تیغ کند است و به احتمال زیاد چندین بار باید از یک ناحیه بر روی پوست عبور کنید تا صاف شود. این ممکن است منجر به بریدگی های کوچک در پوست شما شود که به نوبه خود منجر به برآمدگی، جوش، تحریک و یا عفونت می شود. بعد از هر ۷-۵ بار اصلاح، یا هر زمان که نیاز دارید تا یک منطقه از پوست را چند بار اصلاح کنید، وقت آن رسیده است که تیغ خود را تعویض کنید.

 

۱۰٫ شما در زیر دوش یا بخار آب داغ می مانید

آب داغ، باعث خشکی پوست می شود. اگر شما اگزما داشته باشید، آب داغ می تواند باعث شدت یافتن آن شود. بنابراین از دوش و حمام های طولانی و داغ پرهیز کنید، و در عوض دمای شیر را در حالت “گرم” نگه دارید.اگر موقع بیرون آمدن از زیر دوش، پوست شما قرمز شده یا احساس گرمای زیاد داشته باشید، یعنی درجه حرارت آب مصرفی شما خیلی زیاد بوده است و این برای سلامت و زیبایی شما مضر است.

 

۱۱٫ صورت خود را می خراشید

اگر می خواهید گرد و خاک روزانه را از روی صورت خود پاک کنید، نیازی ندارید تا با یک لیف آنقدر بکشید تا پوست شما خراشیده شود. تمام نیاز شما یک ماساژ ملایم با نوک انگشتان دست و یک پاک کننده ملایم است. یک یا دو بار در روز صورت خود را با آب ولرم یا آب سرد بشویید.برچسب پاک کننده ملایم خود را بررسی کنید و اگر دارای الکل یا عناصر ساینده و محرک بود، از آنها دوری کنید. با آب کاملا صورت خود را شستشو دهید.

 

۱۲٫ انباری از محصولات بهداشتی آرایشی دارید

علاوه بر یک پاک کننده ملایم برای پوست صورت شما، متخصصین عقیده دارند که تنها چیزهایی که ضروری است یک کرم مرطوب کننده و یک کرم ضد آفتاب وسیع با SPF بالای ۳۰ و حتی بیشتر است.*سرم هایی با مزایای اثبات نشده معمولا گران قیمت هستند و *تونر ها ممکن است باعث خشکی و تحریک پوست شوند. برای آکنه از محصولات چندگانه با اسید سالیسیلیک salicylic acid و پراکسید بنزوئیل benzoyl peroxide استفاده نکنید. آنها می توانند پوست را تحریک کنند. اگر داروهای ضد آکنه برای شما جواب نمی دهد، با متخصص پوست خود تماس بگیرید.

*سرم Serum: سرم ها از مولکول های کوچک تر ساخته می شوند که عمیقا به پوست نفوذ کرده و غلظت های بسیار بالایی از مواد فعال را تولید می کنند. این باعث می شود آنها یک ابزار عالی برای هدف قرار دادن نگرانی های خاص پوستی مانند چروک ها باشند.

*تونر Toner: تونر یا به عبارت بهتر شاداب کننده ، بعد از پاکسازی اولیه پوست مورد استفاده قرار میگرد . تونرها باقیمانده اثرات مواد آرایشی و سلول های مرده را از روی سطح پوست پاک می کنند و باعث شادابی و طراوات پوست می شوند .

۱۳٫ شما مناطق حساس خود را صابون می زنید

فرج vulva و واژن vagina نقاط فوق العاده حساسی هستند. بنابراین از صابونهای تندی که دارای عطر بوده و یا مخصوص ضد عفونی هستند استفاده نکنید. آنها میتوانند تعادل باکتریهایی را که باعث سلامت آن منطقه می شود، را از بین ببرند. همین امر در مورد دستمال های مرطوب کننده، دئودورانت های واژن و دوش واژینال douche نیز صادق است. همه چیزی که نیاز دارید ساده است؛ صابون بدون عطری که به آرامی هر روز این مناطق را شستشو دهید.

*دوش واژینال douche: دوش واژینال یک روش جهت شستن واژن است. معمولاً هدف این کار برای از بین بردن بوی نامطبوع واژن شستن ترشحات قاعدگی پس ازپریود و جلوگیری از بیماری‌های مقاربتی و جلوگیری از بارداری پس از آمیزش جنسی انجام می‌شود. هرچند که این روش جهت پیشگیری از بارداری مؤثر نیست.علاوه بر آن دوش واژینال مضراتی برای سلامتی دارد و موجب مشکلاتی مانند سرطان دهانه رحم ،بیماری التهابی لگن و همین‌طور افزایش بیماری‌های آمیزشی می‌شود؛ بنابراین روش پیشنهادی سالم و مطمئنی برای پیشگیری از بارداری نیست.

 

برای مطالعه قسمت های دیگر روی گزینه های زیر کلیک کنید

اشتباهات رایج در مورد سلامت و زیبایی پوست, مو و زیبایی پارت یک