مشخصات جنسیس G70

مشخصات جنسیس G70

مشخصات جنسیس G70

مشخصات جنسیس G70

نام تجاری Genesis اعلام کرد ورود خود به بازار در سال گذشته با معرفی سدان گل سرسبد  جنسیس G90 خود، و سپس معرفی  جنسیس G80، که نسخه به روز شده از سدان Hyundai Genesis ما است، که در کشور ما نیز موفقیت آمیز است. خوب است این ها اتومبیل های خوب هستند که می توانند آگاهی از نام تجاری را بالا ببرند. اما Genesis جدیدترین مدل  جنسیس G70 خود را معرفی کرد که می تواند جای خوبی برای این نام تجاری کره ای در میان خودروهای لوکس / ورزشی باشد.
برای جنسیس G70 موتور ۴ و ۶ سیلندر و سیستم‌های چهار چرخ متحرک و دیفرانسیل عقب، نشان می‌دهد که این خودرو مستقیما برای حضور در سگمنت سدان‌های اسپورت میدسایز طراحی شده است. این بدین معنی است که جنسیس G70 باید در برابر خودروهای مشهور و خوش‌نامی چون ب ام و سری ۳، مرسس بنز C کلاس، آئودی A4، آلفارومئو جولیا و کادیلاک ATS به رقابت بپردازد. طول این جنسیس ۴۶۸۴ و فاصله محوری آن ۲۸۳۴ میلی متر است که کمی بیشتر از ب ام و سری ۳ است.
مشتریان سه انتخاب برای قوای محرکه G70 در اختیار دارند که التبه در خاک آمریکا تنها دوتای آنها عرضه می‌شود. نسخه پایه از یک موتور ۲٫۰ لیتری توربوشارژر بهره می‌برد که ۲۴۸ اسب بخار قدرت و ۳۵۲ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند که به گفته جنسیس، با انتخاب پکیج اسپرت توسط خریدار، قدرت آن به ۲۵۱ اسب بخار هم می‌رسد. اما در قدرتمندترین نسخه از یک موتور ۳٫۳ لیتری ۶ سیلندر توربو استفاده شده که از جنسیس G80 به قرض گرفته شده و قدرتی معادل ۳۶۵ اسب بخار و گشتاوری معادل ۵۱۰ نیوتن متر تولید می‌کند. این نسخه از G70 برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت پس از حرکت از حالت سکون به ۴٫۷ ثانیه زمان نیاز دارد. اما یک نسخه با موتور دیزلی هم برای این خودرو عرضه می‌شود که ۲٫۲ لیتر حجم، ۴ سیلندر و ۲۰۰ اسب بخار قدرت دارد و احتمالا در آمریکا عرضه نخواهد شد.
جنسیس می‌گوید که G70 اسپرت، از ویژگی‌هایی چون لانچ کنترل، کنترل فعال گشتاور، و دیفرانسیل لغزش محدود دارد. همچنین نسبت متغیر فرمان و سیستم تعلیق تطبیق پذیر از دیگر آپشن‌های نسخه اسپرت هستند. هنوز مشخص نیست که آیا این امکانات برای نسخه ۲٫۰ لیتری توربو هم عرضه می‌شود یا خیر.

ما قضاوت نهایی درباره ظاهر جنسیس G70 را به شما واگذار می‌کنیم اما از تصاویر ابتدایی می‌توانیم بگوییم که جنسیس محصول زیبایی را روانه بازار کرده است. مجموعه جلو خودرو کاملا یادآور برادر بزرگتر یعنی G90 است که البته خطوط و شکستگی‌های بیشتری دارد. حتی عقب خودرو هم نمای خوبی دارد هرچند چراغ‌ها، کمی ما را به یاد چراغ‌های سدان هیوندای یعنی اکسنت می‌اندازد. در مجموع خودرو طراحی ساده‌ای دارد و با وجود خطوط منظم و زیبا، تلاش چندانی برای خوب بودن نمی‌کند.
طراحی داخل کابین هم به همین ترتیب ساده است و در کنسول وسط، همه کلیدهای کنترل قرار گرفته‌اند. یک نمایشگر ۸ اینچی لمسی در مرکز داشبورد قرار گرفته و با اپل کارپلی و اندروید اتو سازگاری دارد.