اشتباه در مورد پیروزی ها

اشتباه در مورد پیروزی ها

اشتباه در مورد پیروزی ها

اشتباه در مورد پیروزی های موفق

یک آزمایش فکر: تصور کنید دو نوع از مردم. نوع اول خودخواه، ناسنجد، خصمانه و سرماخوردگی است. نوع دو سخاوتمند، صادق، دوستانه و گرم است. کدام یک را بیشتر دوست داری؟ کدام یک را انتخاب میکنید که رئیس، دوست یا شریک شما باشد؟ کدام نوع فرزند شما را دوست دارید و دوست دارید؟ کدام نوع می خواهید موفق شوید؟

حدس می زنم این است که شما و اکثر افراد، نوع دوم را انتخاب می کنید. و پارادوکس وجود دارد: اگر اکثر مردم ترجیح می دهند نوع دوم، چگونه ما می بینیم بسیاری از افراد موفق، به خوبی متصل و قدرتمند است که قطعا نوع ۱؟

یکی از راه های درک این پارادوکس از طریق مفهوم “سه گانه تاریک” است. “تریاد تاریک” یک اصطلاح است که توسط محققان روانشناسی برای توصیف سه ویژگی شخصیتی غیر قابل انعطاف (زیرکلی) مورد استفاده قرار می گیرد: نارسیسیسم، ماکیاولی و روانپریشی. نارسیسیسم شامل انگیزه تسلط، احساس حقوقی و برتری درک شده همراه با عدم تحمل انتقاد است. ماکیاولیایی شامل جذابیت اجتماعی فوری، رفتار فریبکارانه با هدف تضعیف دیگران و وابستگی به دستکاری است. روانپزشکی خود را در همدلی کم و یا غیبت، تکانشگری بالا، نگرش های اجتماعی بی عاطفه و خصومت بین فردی نشان می دهد. با هم، گرایش قدرتمند ترین زیربنای سه تیره سهگانه تاریکی، توانایی بهره برداری از دیگران است.

از یک منظر تکاملی، در صورتی که مزایا را در اختیار داشته باشند، در غیر این صورت، ممکن است ویژگی های اجتماعی “تاریک” انتخاب شوند. روانشناس پیتر Jonason و همکاران (۲۰۰۹) استدلال کرد که ویژگی های Dark Triad سهولت موفقیت در بستن کوتاه مدت را تسهیل می کنند. نویسندگان توضیح می دهند: «روانپزشکی تحت بالینی با کمبودهای روان رنجور و اضطراب همراه است که ممکن است از طریق شرایط نامساعد دستیابی به اهداف خود را تسهیل کند … به همین ترتیب، روانکاوی با خودبیش شدن همراه است و ماکیاولینیسم با روشی اجتماعی دستکاری می شود، هر دو که ممکن است برای به دست آوردن منافع خود برای هزینه دیگران، به ویژه در دوره های اولیه آشنایی کمک کند. ”

این بدان معناست که همانطور که در بازی مشتعل مزیت رقابتی به دست می آورند فقدان اضطراب، همراه با مهارت در ارتقاء خود و تسهیل دستکاری اجتماعی، مزایایی را در عرصه رقابت های دیگر، از جمله حرفه ای، کسب و کار و سیاسی تعقیب

در واقع، تحقیقات نشان داده است که نارسیسیسم با دستمزد مثبت همبستگی دارد، در حالی که ماکیاولی به پیشرفت و رضایت شغلی مرتبط است. بعضی از شواهد نشان می دهد که روان پاپ ها در موقعیت های رهبری کسب و کار در درصد بالایی از نرخ پایه جمعیت خود قرار دارند.

به عبارت دیگر توانایی قرار دادن منافع خودمان ابتدا، مدیریت احساسات مردم از ما و دستیابی به اهدافمان با اعتماد به نفس ممکن است راه موفقیت را فراهم کند. زندگی سخت است و اندازه گیری سختی درونی سازگار است.

موفقیت عجیب و غریب با استفاده از Dark Triad بدین معنی است که هزینه های هر دو خود و (اغلب به شدت) دیگران، به عنوان ویژگی های Dark Triad با مشکلات متعدد، از جمله رفتار غیر اخلاقی، جرم یقه ی سفید، دروغ گویی، فریب، و تجاوز به سایبر .

Adrian Furnham و همکارانش در یک بررسی اخیر در مورد ادبیات (۲۰۱۳) ادعا می کنند که “تمام سه تریاد تاریک، تعصب در برابر مهاجران را پذیرفته و به طور کلی ادعا می کنند که یک جهت گیری غلبه بر اجتماعی وجود دارد … همه سه نفر در ارتقاء خود بی رحمانه هستند. “در حالی که آنها به طور مثبت با یکدیگر همبستگی دارند، هر یک از سه ویژگی سهگانه تیره نیز پیش بینی گرایش های متفاوت و خاص رفتاری است. به عنوان مثال، ماکیاولی ها احتمال بیشتری دارند که مقالات را به سرقت ببرند و شرط های خطرناک را اجتناب کنند؛ نارسیسیها پس از تهدید به انحطاط، به دنبال تجاوز هستند. روانپزشکان دیگران را مورد آزار و اذیت قرار می دهند و بیشتر به فانتزی انتقام می دهند.

تحلیلی ۲۰۱۲ تحلیلی از مطالعات Dark Triad (DT) توسط ارنست اوبلی و همکارانش در دانشکده تجارت و اقتصاد در دانشگاه لانگووود در ویرجینیا بررسی تأثیرات DT برای عملکرد شغلی و رفتار کار متناسب (CWB) را در ۲۴۵ مطالعه منتشر شده بین ۱۹۵۱ و ۲۰۱۱ (N = 43،۹۰۷). آنها دریافتند که “کاهش کیفیت عملکرد شغلی به طور پیوسته با افزایش میزان ماکیاولی و روانپزشکی همراه بود و CWB با افزایش در هر سه جزء DT همراه بود.”

فورنهام و همکارانش در بررسی خود ادعا می کنند که “یک یا چند شخصیت تاریک تیره هرگز در تجزیه و تحلیل رفتار رفتار غیرمتعارف ظاهر نمی شوند … آنها در مفهوم” رهبری سمی “،” مارهای مناسب “و” کارفرمایان بد “مشهود هستند. “چنین رهبران به طور معمول در جایی از خط درهم می شکنند.”

به تازگی (۲۰۱۶)، اندرو هریسون (Edward Harrison) در کالج تجاری دانشگاه سینسیناتی و همکارانش جیمز سامرز و برین منککه از ایالت آیووا، اثرات سه گانه تاریک در مورد اهداف و رفتارهای تقلب را ارزیابی کردند. نتیجه گیری آنها: “روانپزشکی، ماکیاولی و نارسیسیسم به قسمت های مختلف فرایند تصمیم گیری غیر اخلاقی منجر می شود. ناسازگاری افراد را به خاطر سود شخصی خود بی فایده می سازد و درک خود را از توانایی های خود برای موفقیت در تقلب ایجاد می کند. ماکیاولی گرایی افراد را نه تنها به غیر اخلاقی عمل می کند، بلکه باعث می شود که ادراکات در مورد فرصت های موجود برای فریب دادن دیگران را تغییر دهد. روانپزشکی تأثیر قابل توجهی بر نحوه رفتار افراد فریبکارانه خود دارد. بر این اساس، ما دریافتیم که عناصر سه گانه تاریک، به عنوان پیش شرط های روان شناختی قدرتمند برای رفتارهای تقلب عمل می کنند. ”

به طور خلاصه، افرادی که دارای ویژگی های تیره تیره بالا هستند، ممکن است موفقیت شغلی را پیدا کنند، اما نه به شیوه ای که بیشتر ما می خواهیم بچه هایمان برای پیدا کردن موفقیت شغلی، و به احتمال زیاد شغل خود را به شکلی ناپایدار به پایان برسانند. شما احتمالا یکی را به عنوان رئیس، دوست یا یک شریک طولانی مدت خود نمی خواهید.

صفات تیره تیره ممکن است به روش های مختلف اندازه گیری شود. یکی از ابزارهای محبوب تر برای این کار که در سال ۲۰۱۰ توسط پیتر یونسون از دانشگاه فلوریدای غربی و گرگوری وبستر از دانشگاه فلوریدا منتشر شده است، یک پرسشنامه ۱۲ نفره به نام “کثیف دوازده” است. در زیر سوالات ۱-۴ ارزیابی ماکیاولیایی ۵-۸ موارد روانپزشکی را اندازه گیری می کند. آیتم ها ۹ تا ۱۲ ارزیابی روانکاوی را ارزیابی می کنند. بالاترین نمره، بالاترین گرایش های تیره تیره:

۱٫ من تمایل دارم دیگران را دستکاری کنم تا راهی پیدا کنم.

۲٫ من از فریب استفاده کرده ام یا دروغ گفتم تا راهی پیدا کنم

۳٫ برای رسیدن به من، فریبنده ای استفاده کرده ام.

۴٫ من تمایل به بهره برداری از دیگران به سمت پایان من است.

۵٫ من تمایلی به تردید ندارم.

۶٫ من تمایل دارم که با اخلاق اقدامات من مخالف باشم.

۷٫ من تمایل به خشنودی یا حساس بودن دارم

۸٫ من تمایل دارم که بدبین باشم.

۹٫ من تمایل دارم دیگران را تحسین کنم.

۱۰٫ من تمایل دارم که دیگران به من توجه کنند.

۱۱٫ من تمایل به داشتن اعتبار یا وضعیت دارم.

۱۲٫ من تمایل دارم که از دیگران امیدوار باشم.

و اکنون، یک آزمایش دیگر فکر: چشم های خود را ببندید و یک رهبر سیاسی فعلی را تصور کنید که تمام ۱۲ مورد را بالا می برد.