تغییر رفتار تهاجمی پارت دو

تغییر رفتار تهاجمی پارت دو

تغییر رفتار تهاجمی پارت دو

روانشناسی خشمغلبه بر خشم-تغییر رفتار تهاجمی پارت دو

تغییر رفتار تهاجمی پارت دو

 

موقعیت

کریستین دانش آموز دبیرستان است که هر روز تقریبا دو ساعت قبل از اینکه مادر از خانه بیرون برود از مدرسه می رسد. قاعده خانواده این است که هر روز کریستین متن مادرش را به محض ورود به خانه، برای تأیید اینکه در داخل خانه امن و صحیح است. در اولین روزهای این آرایش، کریستین تنها پس از یک روز مدرسه طولانی، لذت می برد و از والدینش قدردانی می کند. پس از یک ماه یا بیشتر، او شروع به احساس تنهایی می کند و از این واقعیت می ترسد که در حالی که دوستانش می توانند به خانه های یکدیگر بیایند یا به فعالیت های ورزشی بعد از مدرسه هدایت شوند، او تنها به خانه می رود و هیچ کس برای انجام آن نیست با. یک تعطیلات آخر هفته، کریستین تلاش می کند موضوع را با مادرش مطرح کند، اما بلافاصله پس از پاسخ عصبانی و ناشی از گناه مامان او را خاموش می کند:

“کریستین، شما باید از خودتان شرمنده باشید – درخواست پدر و من برای انجام بیشتر برای شما وقتی که ما در حال حاضر خیلی انجام دهد. اگر برای شما بسیار مهم است که شما برای دو ساعت ساده پس از مدرسه تنها نیستید، من همیشه می توانم با بچه ها در روز مراقبت کنم. یا شاید شما می خواهید که من از کار خود خارج شوم، به این ترتیب شما مجبور نیستید تنها در خانه باشید؟ شما ۱۴ ساله هستید تا گریه کنید! از آنچه که دارید شکیبا باشید و شکایت کنید. ”

پس از آن تیراد، کریستین می دانست که این مسئله ای نیست که او همیشه با مادرش دوباره مطرح می کند – نه به طور مستقیم، حداقل. در عوض، او تصمیم گرفت که کمی مسئولیت کمتری به پرونده او کمک کند. همانطور که هفته ها ادامه داشت، کریستین اغلب “مادر” را فراموش کرد وقتی که او از مدرسه به خانه برگشت، مادرم را نگران کرد و در کار به او دلگرم شد و هر روز بعد از ظهر متن دخترش را برای تایید ایمنی او فرستاد. هر روز، کریستین به نظر می رسید که بهانه ای متفاوت (و تنها کمی قابل قبول) برای اینکه چرا مادرش را ننوشت:

“من نمیتوانم تلفنم را پیدا کنم.”
“من در تکالیفم خیلی مشغول بودم که من را فراموش کرده بودم تا شما را به متن بسپارم.”
“من به طور تصادفی تلفن من را در مدرسه ترک کرد.”
“من فکر کردم من متن شما را!”
“من می دانم که من شما را نوشته، مامان! گوشی خود را دوباره بررسی کنید. یا شاید گوشی شما درست کار نکند. ”

بهانه ای که (با موفقیت) مادرش را خشمگین کرد، ساده ترین وجهی نیست که “اوه، متاسفم، مامان.” کریستین رشد کرد تا لذت بردن از توجیه هایی که باعث بی معرفتی او می شد، در حالی که مادر هر روز بعد از ظهر جوشش می داد.

استفاده از انصراف بنین

بیایید ببینیم که چگونه روند روابط خوش خیم کار می کند تا رفتار خشونت آمیز کریستین را نسبت به مادرش مطرح نماید:

برای مطالعه پارت های دیگر روی گزینه های زیر کلیک کنید

تغییر رفتار تهاجمی پارت یک

تغییر رفتار تهاجمی پارت سه

تغییر رفتار تهاجمی پارت چهار