۴ راه برای خواب آرام تر-پارت یک

۴ راه برای خواب آرام تر-پارت یک

۴ راه برای خواب آرام تر-پارت یک

4 راه برای خواب آرام تر-پارت یک

خواب خوب می تواند به عنوان فعالیت های مورد علاقه برخی از افراد مشهور باشد. هنگامی که شما بی قرار هستید و در سقف خیره شده اید، خیلی چیزها مهم نیست. با توجه به زمان، این هوشیاری شروع به سرکوب احساس  می کند. پس از همه، خواب در طول یک روز انسان یکی از اساسی ترین حالت های فیزیولوژیک است و کمبود آن در هر دو ذهن و ذهن از بین می رود. برای کسانی که در ساعات روز صبح به چالش کشیده شده اند، باید قطعا به ذهن برسد.

خوشبختانه، راه حلی برای بی خوابی، روال معمول است – معمولی که برای شما مشخص است.

دکتر کریس وینتر، متخصص مغز و اعصاب و نویسنده راه حل خواب، یک روال است هر ترکیبی از عمل و محیطی که “به مغز می رسد که می داند چه اتفاقی می افتد.” یک مجموعه سازگار از تکنیک های شبانه می تواند به شیمی مغز شما کمک کند که از معماری پیچیده فعالیت های عصبی پشتیبانی کند که باعث خواب شبانه می شود. بخشی از یک ریتم عصبی پیچیده ای است که ما می توانیم خود را در آن قرار دهیم، دور از یک حالت منفعل از مرگ به جهان است. به طوری که یک رژیم ورزشی حالت عضلات را ایجاد می کند و یک روان خواب را به مغز می دهد تا تنش های روز را از بین ببرد.

تعدادی از تکنیک های اثبات شده با تحقیق، به تنهایی یا به صورت ترکیبی، می توانند الیکسیر شخصی شما به یک خواب آرام شبانه باشند. برای کمک به آزمایش، در اینجا چهار تغییری که می توانید بیدار شوید احساس خوبی داشته باشید.

۱٫ اتاق خواب آرام را برای حواس تنظیم کنید.

آن را تاریک نگه دارید دلیلی وجود دارد که ما آن ها را “خواب آلود” می نامیم. کمبود نور باعث می شود که غده عصبی مغز برای ترشح ملاتونین، هورمون هایی که باعث سوزش ما می شود. از سوی دیگر نور – که بعضی از افراد می دانند می توانند از پلک های بسته عبور کنند و همچنین جمجمه ما را بیدار کند. این واقعیت فیزیولوژیکی هر نوع صفحه نمایش دیجیتال را هنگامی که قبل از خواب به نظر می رسد حتی برای یک دوره کوتاه، می بیند. نور آبی که صفحه نمایش را منتشر می کند، آزاد کردن ملاتونین را با فریب دادن بدن خود به باور به اینکه در روز است، سرکوب می کند. با قرار دادن گوشی هوشمند خود حداقل یک ساعت یا دو دقیقه قبل از خوابیدن برنامه ریزی شده، بدن شما به ریتم طبیعی خود می رسد.

اگر شما در یک شهر بزرگ زندگی می کنید، صفحه نمایش تنها منبع نور نیست که می تواند شما را از بین برود و بیدار نگه دارد. از چراغ های خیابانی تا چراغ های خودرو تا چراغ های خودرو، آلودگی نور مدرن از فضای شب طبیعی است که ما آن را تکامل دادیم. مردم معمولا از اینکه عمیقا آنها را در هنگام ماساژ سیاه و سفید از نوع خطوط هوایی مرتفع در پروازهای طولانی حمل می کنند، شگفت زده می شوند. معادله اینجا ساده است: چشم آرام = ذهن آرام = مغز که به سرعت خواب می گیرد. شما می توانید همان اثر را با پرده های سیاه و سفید به دست آورید. شما اتاق خود را به اندازه کافی تاریک می دانید زمانی که دست خود را در مورد یک پا در مقابل چشم خود نگه دارید و نمی توانید آن را ببینید.

عطر مانند اسطوخدوس را امتحان کنید. وقتی یک نسیم بوفه در بوی باران قرار میگیرد یا به یک نانوائی با عطرهای خوشمزه راه میروید، نه تنها عطر را حس می کنید. شما به یاد می آورید به همین دلیل است که نورونهای بویایی به طور مستقیم به مدارهای عاطفی مغز مرتبط هستند. بعضی از عطرها به طور مستقیم به حافظه می چسبند، مثل بوی عطر مادربزرگ و احساس راحتی که ممکن است حمل کند. دیگران، مانند اسطوخدوس، پیامی متعلق به شما را به یاد می آورند که ذهن شما را به باز کردن و کم کردن سرعت می اندازد.

اسطوخدوس در آزمایش های علمی برای ترویج خواب صاف نشان داده شده است. روانشناسان Wesleyan اخیرا دریافتند که اسطوخدوس نفت اسطوخودوس قبل از خواب باعث افزایش خواب آهسته، خواب عمیق و ترمیمی می شود که طی آن ضربان قلب شما تسریع می شود و تنش عضلانی از بین می رود [۱]. اسپری برخی از اسطوخدوس بر روی بالش خود را و شما به طور همزمان به مغز خود را به شیار از روال خود را هل می دهد. بوی عطر و بوی اسطوخودوس در تمام شب به شما یادآوری می کند چرا که در آن بالش استراحت می کند: وقت رفتن به خواب است.

اتاقت را خنک کن برای صرفه جویی در انرژی در حالی که ما خواب، بدن کاهش درجه حرارت آن، رسیدن به پایین ترین نقطه در حدود ۳:۰۰ صبح تا ۴:۰۰٫ بیشتر مردم بهترین در یک اتاق سرد نگه داشته شده بین ۶۰-۶۷ درجه است. جلوگیری از رانندگی طبیعی بدن برای خنک کردن، آن را از منطقه حرارتی آن خارج می کند و عواقب قابل توجهی دارد. ترموستات خود را پایین بیاورید و پتوهای الکتریکی و کمربند الکتریکی را پایین بیاورید [۲]. تنظیمات ترموستات بیش از حد بالا و یا پشته پتو ها شما را بیش از حد گرم می کند و مانع از رسیدن به مرحله سوم و چهارم عمیق ترین مراحل است که شما را به خواب رفتن صبح می کند. اگر چه ممکن است در آزمایش این تغییرات از بدن خود استفاده کنید، بدن شما از اینکه آن را به طور طبیعی خنک می کند، تشکر می کند.

۲٫ در طول روز حرکت کنید.

بیست تا سی دقیقه ورزش روزی است که تمام بدن شما باید در پایان روز احساس خستگی کند. مطالعات نشان داده اند که تمرینات صبح و بعدازظهر کیفیت خواب را بهبود می بخشد. ورزش نباید ارکول (۳) باشد. در واقع، تمرین شدید خیلی دیر در روز، دمای بدن و لاکتات ماهیچه را افزایش می دهد، که باعث می شود خواب راحت تر و خوابیدگی داشته باشید. در عوض، هر فعالیتی را انتخاب کنید که استرس شما را کاهش می دهد. چندین بار پیاده روی یا فقط صعود به پله ها کاملا خوب است. بی خوابی اغلب با احساسات تحریک، اضطراب و افسردگی مرتبط می شود که ورزش می تواند از بین برود. یک پیاده روی سریع بعد از کار یا هر فعالیت کوتاه مدت هوازی که موجب افزایش ضربان قلب و میزان نفس می شود، ذهن شما را پاک می کند و شما را برای خواب آماده می کند.

برای خواندن پارت دو روی گزینه زیر کلیک کنید

۴ راه برای خواب آرام تر-پارت دو