روشهای خانگی برای سفید کردن دندان

روشهای خانگی برای سفید کردن دندان

روشهای خانگی برای سفید کردن دندان

روشهای خانگی برای سفید کردن دندان

روشهای خانگی برای سفید کردن دندان-ساخت یک معجون جادویی با مواد طبیعی برای سفید کردن دندان شما را شگفت زده خواهد کرد. دندان‌های زرد زیبایی لبخند و چهره‌ی شما را نابودمی کنند پس باید به فکر باشید تا با استفاده از روش‌های موثر و طبیعی سفید کردن دندان از شر جرم و لکه‌ها بر روی دندان‌ها خلاص شوید.

گفتنی است که علاوه بر زیبایی، سلامت دندان‌ها در تندرستی نقش بسزایی دارد چرا که عفونت‌های دندان و لثه منجر به بروز مشکلات جدی در بدن می‌شوند؛ مشکلاتی مانند ناراحتی قلبی، سکته‌ی مغزی، زوال عقل و مشکلات تنفسی، همگی با عدم سلامت دندان در ارتباط هستند.

سفید کردن دندان با خوردن کرفس و سیب
این دو خوردنی حاوی سلولز‌های رشته‌ای هستند که مانند یک مسواک طبیعی می‌توانند به آرامی و بدون ضرر، دندان‌ها را تمیز و سفید کنند، این خوردنی‌ها اثر رنگدانه‌های ناشی از مواد غذایی را از روی دندان‌ها پاک می‌کنند.

سفید کردن دندان با پوست پرتقال و لیمو
پوست پرتقال و لیمو جزء سفیدکننده‌های دندان هستند و تا از آنها استفاده نکنید به قدرت سفیدکنندگی آنها پی نخواهید برد، البته پوست این دو میوه خاصیت اسیدی دارند و روی مینای دندان اثر می‌گذارند و به همین خاطر پس از استفاده از آن‌ها باید دهانتان را با یک ماده مطمئن به خوبی بشویید.

سفید کردن دندان با هیدروژن پراکسید
یکی از بهترین شست و شو دهنده‌های دهان و دندان هیدروژن پراکسید است که بوی بد دهان را ازبین می‌برد و دارای خواص ضد باکتریایی نیز است، کافی است تا هیدروژن پراکسید را به نسبت یک به یک با آب ترکیب کرده و حداقل به مدت یک دقیقه درون دهانتان قرقره کنید.

سفید کردن دندان با جوش‌شیرین
برای این منظور می‌توانید ۶ قاشق غذاخوری جوش‌شیرین را با نصف قاشق غذاخوری نمک، ۴۴ قاشق چای‌خوری گلیسیرین و ۱۵ قطره روغن نعنا یا دیگر روغن‌های گیاهی تازه کننده بازدم ترکیب کنید، این ترکیب را به مقادیر کم هر وقت که می‌خواهید دندان‌هایتان سفیدتر شوند روی آن‌ها بگذارید و بعد از مدتی دهانتان را بشویید.

سفید کردن دندان با پوست موز
پوست موز یک سفید کننده مناسب برای دندان است، قسمت داخلی پوست یک موز رسیده را روی دندان‌های تان بمالید تا براق و سفید شوند.

سفید کردن دندان با توت فرنگی
جالب است بدانید که بسیاری از افراد از توت فرنگی برای سفید کردن دندان هایشان استفاده می‌کنند که می توان چهار عدد توت فرنگی را له کرد و با این ترکیب جالب مسواک زد و استفاده از این ترکیب برای سفید کردن دندان‌ها ارزش امتحان کردن را دارد.

ساختار دندان

هر دندان دارای یک قسمت خارج از لثه به نام تاج و قسمت دیگری درون آرواره به نام ریشه می باشد که مرز بین این دو قسمت را گردن یا یقه دندان می نامند. ریشه دندان در درون حفره ای از استخوان فک قرار گرفته که این استخوان از نوع نابالغ می باشد.

هر دندان دارای یک قسمت خارج از لثه به نام تاج و قسمت دیگری درون آرواره به نام ریشه می باشد که مرز بین این دو قسمت را گردن یا یقه دندان می نامند. ریشه دندان در درون حفره ای از استخوان فک قرار گرفته که این استخوان از نوع نابالغ می باشد.

تاج دندان از داخل به خارج شامل مغز، عاج و میناست و ریشه دندان از داخل به خارج شامل مغز، عاج، سیمان و لیگمان دور دندانی یا پریودونت می باشد.

مغز دندان
در وسط دندان حفره ای قرار دارد که این حفره در قسمت تاج، وسیع بوده و اطاقک پالپی و در قسمت ریشه، کانال ریشه ای نامیده می شود. پالپ دندان شامل ماده زمینه ای، الیاف کلاژن ظریف، سلول های فیبربلاست، ماکروفاژ، پلاسماسل، لنفوسیت، رگ های خونی و رشته های عصبی می باشد که عروق و اعصاب از سوراخی در عمق ریشه به نام سوراخ رأسی به درون مغز وارد می شوند. در محیط مغز سلول های سازنده عاج قرار گرفته اند.
عاج
عاج بافت مینرالیزه ای شبیه استخوان می باشد که در اطراف مغز دندان هر تاج و ریشه قرار گرفته و ضخامت عمده دندان را تشکیل می دهد. مواد معدنی عاج عمدتاً از نمک های کلسیم به صورت بلورهای هیدروکسی آپاتیت می باشد که حدود ۷۰ در صد وزن خشک آن را تشکیل می دهند. ماتریکس عاج حاوی الیاف کلاژن نوع I و کیکوز آمینو گلیکان می باشد که توسط سلول های سازنده عاج (ادونتوبلاست) سنتز و ترشح می گردند.

عاج از نظر فیزیکی سفت تر از استخوان و زرد رنگ می باشد. عاج توسط سلول های ادونتوبلاست ساخته می شود و زاویه این سلول ها به نام زاویه تومز (Tomes Fibr) نامیده می شود. زاویه تومز در عاج، درون لوله های باریکی به نام لوله های عاجی قرار می گیرند.

عاج ساخته شده در حد فاصل سلول های ادونتوبلاست و عاج معدنی شده که فاقد مواد معدنی می باشد، پیش عاج نامیده می شود. عاج بر خلاف استخوان در صورت از بین رفتن سلول های ادونتوبلاستی برای مدت ها باقی می ماند و این امر حفظ دندان های فاقد مغز زنده را امکان پذیر می سازد. عاج به علت حضور زوایای تومز و انتهاهای عصبی آزاد در درون لوله های عاجی ، بافتی حساس می باشد و همه تحریکات وارده به عاج به صورت درد دریافت می شود. به همین دلیل سطح عاج در تاج دندان توسط مینا و در ریشه توسط سیمان پوشیده شده است.

مینا
مینا به عنوان لایه محافظی برای عاج تاج دندان محسوب می شود. مینا سخت ترین بافت بدن به شمار می رود که حدود ۹۷ درصد آن را مواد معدنی تشکیل می دهد که عمدتاً به صورت بلورهای هیدروکسی آپاتیت می باشند. ماتریکس آلی مینا فاقد کلاژن و حاوی پروتئین های ویژه ای به نام آمیلوژن (Amelogenin) و انملین (Enamelin) می باشد. ماتریکس مینا توسط سلول هایی به نام آمیلوبلاست سنتز و ترشح می گردد که این سلول ها در مرحله تکامل جوانه دندانی در سطح مینا قرار دارند و چون پس از در آمدن دندن از بین می روند، مینا غیر قابل ترمیم است و هیچگونه آسیب وارده به آن جداره جبران نمی گردد.

از نظر میکروسکوپی مینا از میله ها یا منشورهای مینایی تشکیل شده که از عمق به سطح قرار گرفته اند و در اطراف هر منشور مینا ناحیه غنی از مواد آلی به نام غلاف مینایی یا غلاف منشوری وجود دارد و ماده مینایی بین منشورهای مینایی را مینای بین منشوری می نامند. آخرین محصول سلول های آمیلوبلاست در سطح مینا لایه ظریفی را تشکیل می دهد که کوتیکول مینا نامیده می شود. مینا از نظر فیزیکی به رنگ سفید می باشد که سطح دندان حداقل می باشد (عاملی که به شروع پوسیدگی در این نواحی کمک می کند).

سیمان دندان
سیمان بافتی شبیه استخوان ولی فاقد سیستم های هاوسی و رگ های خونی است که در سطح خارجی عاج را در ناحیه ریشه دندان می پوشاند. سیمان در نزدیکی یقه دندان نازک و در عمق ریشه ضخیم می باشد. سیمان نزدیک یقه و همچنین سیمانی که در مجاورت عاج قرار دارند، فاقد سلول است و به سیمان بی سلول مرسوم است. ولی در بقیه جاها سیمان سلول دار بوده و حاوی سلول هایی به نام سمنتوسیت می باشد. به علت سیمان سازی ، ضخامت سیمان با پیشرفت سن افزایش می یابد.

لیگمان دور دندان
لیگمان دور دندان بافت همبند متراکمی است که هم به عنوان ضریع عمل می کند و هم اتصال محکمی را بین ریشه دندان و استخوان بوجود می آورد. این لیگمان در سطح رو به استخوان حاوی استئوبلاست و استئوکلاست و در سطح رو به سیمان حاوی سمنتوبلاست می باشد. بافت همبند تشکیل دهنده لیگمان دور دندانی، فاقد الیاف الاستیک و حاوی رگ های خونی و لنفی و اعصاب، مخصوصاً در سطح مجاور سیمان می باشد. الیاف کلاژن لیگامان دور دندانی به صورت دسته های متعدد افقی و مایل، سیمان ریشه را به استخوان فک چسبانده اند. ترتیب قرار گیری و انعطاف پذیری این الیاف جابجایی محدود دندان و انجام عملیات ارتودنسی را امکان پذیر می سازد و همچنین به عنوان ضربه گیر از وارد شدن ضربه مستقیم به دندان و ساییدگی آن جلوگیری می کند. فعالیت های متابولیک و سنتز کلاژن در لیگامان دور دندانی دارای شدت بالایی است و به همین دلیل هر گونه اختلال در سنتز کلاژن باعث اختلال در ساختمان لیگامان و لق شدن دندان ها می گردد.

لثه (gum)
لثه قسمتی از مخاط دهان می باشد که به طور محکم به پریوست استخوان فک در فک فوقانی و تحتانی چسبیده است. اپی کلیوم لثه در سطح رو به حفره دهانی از نوع سنگفرشی مطبق شاخی است که بافت همبند زیرین آلن دارای پاپی های بلندی می باشد. در سطح مجاور دندان ، اپی کلیوم لثه ضخیم شده و به سطح مینا چسبیده است و سلول های اپی کلیال توسط اتصالات نیمه دسموزوم به این لایه متصلند. این اتصالات با پیشرفت سن به طرف ریشه عقب نشینی کرده و باعث نمایان شدن ریشه می گردند.