جایگاه پودرهای پروتئین در تغذیه

جایگاه پودرهای پروتئین در تغذیه

جایگاه پودرهای پروتئین در تغذیه

جایگاه پودرهای پروتئین در تغذیه

جایگاه پودرهای پروتئین در تغذیه-پروتئین یکی از مواد مغذی موجود در بدن است. مردم باید از پروتئین برای رشد سالم استفاده کنند. تخم مرغ، مرغ و ماهی یک منبع خوب پروتئین هستند. پودرهای پروتئینی نیز اخیرا در بازار برای شما استفاده می شود

چگونه پودر پروتئین می تواند وضعیت تغذیه ای داشته باشد؟
غذاهای معمولی تنها جایی نیست که بتوانید پروتئین دریافت کنید. انواع مختلفی از پروتئین پودر (کنف، کنف، لوبیا سویا، نخود فرنگی و غیره) وجود دارد و شما می توانید آنها را به غذاهایی که مواد مغذی بالا را ندارند اضافه کنید.
آیا درست است که پروتئین را از پودرها به عنوان کامل ظروف خود کامل کنید؟
در بیشتر موارد، پاسخ به این سوال “نه” است. در مواد غذایی، مواد زیستی فعال نمی تواند چند برابر شود، اما ما می دانیم که مفید هستند.

خوردن غذایی که سرشار از پروتئین است می تواند دیگر مواد مغذی که فرد به آنها نیاز دارد را برایش مهیا کند. برخی از افراد فقط سفیده تخم مرغ را برای دریافت پروتئین استفاده می کنند در حالی که با خوردن زرده می توانند ویتامین A و B را نیز جذب کنند.
غیر از مواد مغذی، پروتئین موجود در این پودرها، کیفیت پروتئینی که در غذاها هست را ندارد. پروتئین آمینو اسیدی را که بدن نمی تواند تولید کند، مهیا می سازد. با اینکه برخی از پودرهای پروتئین آمینو اسیدهای کامل را در خود دارند اما همه انواع آن به اندازه ای نیست که بتوانند نیازهای انسان را برآورده کنند. به صورت کلی پودرهای پروتئین حیوانی ( مانند وی، کازئین یا پروتئین سفیده تخم مرغ ) از پودرهای پروتئین غیر حیوانی کامل تر هستند.
اگر ۱۵ درصد کالری دریافتی روزانه خود را از پروتئین دریافت کنید به هیچ وجه به مکمل های پروتئین نیاز پیدا نمی کنید. بنابراین اگر از این مقدار یا بیشتر از آن پروتئین در روز مصرف می کنید، هیچ نیازی به اضافه کردن پودر پروتئین به برنامه خود ندارید.
اما پودرهای پروتئین برای بعضی افراد راهی ساده برای جذب این ماده مغذی است. برای ورزشکاران و افرادی که مرتب ورزش می کنند، خوردن پروتئین و کربوهیدرات بعد از ورزش برای ریکاوری بسیار اهمیت دارد. پروتئین به ساخت و ترمیم عضلات کمک می کند و کربوهیدرات به سوخت رسانی مجدد و پر کردن منابع قندی که خالی شده اند می پردازد.
خوردن یک اسموتی حاوی پروتئین در باشگاه راحت تر از آماده کردن سالاد یا ساندویچ است. پودرهای پروتئین نمی توانند همان خاصیت پروتئین طبیعی که از غذا دریافت می کنند را داشته باشند اما می توانند باعث صرفه جویی در مدت زمانی شوند که غذا را آماده می کنید.
صرفا با اضافه کردن پروتئین انتظار نداشته باشید یک شبه فیزیک بدنی تان بهتر شود و سلامتتان بهبود یابد. متاسفانه بسیاری از افراد با این تصور که اضافه کردن مکمل پروتئین به برنامه غذایی شان به صورت جادویی تغییر ایجاد می کند پروتئین مصرف می کنند. پروتئین کالری اضافه می کند و تنها خوردن آن بدان معنی نیست که عضله اضافه می کنید. دریافت پروتئین باید با ورزش ترکیب شود.
در پایان توصیه می شود پروتئین مورد نیاز خود را از غذاها دریافت کنید تا دیگر ریز مغذی ها و فیبر همراه آن به ارتقاء سلامت برنامه غذایی تان کمک کند.
منبع: سیمرغ