چه راه هایی برای درمان آفتاب سوختگی وجود دارد

چه راه هایی برای درمان آفتاب سوختگی وجود دارد

چه راه هایی برای درمان آفتاب سوختگی وجود دارد

چه راه هایی برای درمان آفتاب سوختگی وجود دارد

درمان آفتاب سوختگی باید در دو مرحله انجام شود. در اینجا چند نکته درباره نحوه درمان آفتاب سوختگی ارائه شده است.

چگونه برای درمان آفتاب سوختگی

چه راه هایی برای درمان آفتاب سوختگی وجود دارد-نیازی به گفتن نیست، ما میدانیم که استفاده از کرم ضد آفتاب مهم است. به گفته انجمن سرطان آمریکا، سرطان پوست شایع ترین سرطان در کشور است و یکی از هر پنج نفر این سرطان را آلوده می کند. علاوه بر این آسیب خورشید سرعت پوست پیری را افزایش می دهد، اما برای همه ما ممکن است گاهی از آفتاب سوختگی رنج برده شود. پس چه باید بکنیم؟ ممکن است بخواهید در اسرع وقت به لوسیون بپردازید، اما مواردی بهتر است که می توانید انجام دهید.

به گفته دکتر جاش زیچنر ( Josh Zeichner)، درمان آفتاب سوختگی باید در دو مرحله انجام شود. مرحله اول درمان باید فورا بعد از آفتاب سوختگی انجام شود و مرحله دوم چند ساعت بعد.

درمان آفتاب سوختگی مرحله اول

بلافاصله پس از سوزاندن، هدف این است که به بهبود هیدراتاسیون پوست (هیدراتاسیون) و کاهش التهاب. بنابراین، شما باید از استفاده از محصولات سنگین یا محصولاتی که به طور بالقوه پوست را پوشش می دهند، اجتناب کنید. مانند لوسیون های سنگین، زیرا آنها گرما را روی پوست تیره می کنند.

بهترین کار این است که، بلافاصله بعد از آفتاب سوختگی از یک محصول حاوی ژل آلوئه ورا استفاده کنید، چون سبک هستند و منافذ تنفسی پوست را نمی بندند و اجازه می دهند گرما از پوست خارج شود. اگر هیچ گونه محصول حاوی آلوئه ورا در دسترس نداشتید، کمپرس شیر هم درمانی عالی برای آفتاب سوختگی است. برای این کار، کمی یخ به شیر اضافه کرده، حوله ای را در آن خیس کنید و روی پوست بگذارید تا زمانی که گرم شود و دوباره همین کار را تکرار نمایید. پروتئین شیر التهاب پوست را کاهش داده و آرام می کند.

در این مرحله می خواهید درمان سوختگی داخل پوست را هم انجام دهید. برای کاهش التهاب داخلی، میتوانید آسپرین یا سایر داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی را استفاده کنید.

درمان آفتاب سوختگی مرحله دوم

بعد از این که سوختگی اولیه آرام شد، احتمالا روز بعد، پوست، خشک شده و شاهد پوسته پوسته شدن آن خواهید بود. برای این مرحله من محصولات پوست بر پایه پترولاتوم را توصیه می کنم. نسل جدید لوسیون ها، مثل Vaseline Intensive Care Lotion که بر پایه پترولاتوم خالص هستند، ولی خیلی چرب نبوده و به راحتی روی پوست پخش می شوند.

اگر پوست تان در اثر سوختگی تاول شد، باید به یک متخصص پوست یا مرکز مراقب های فوری مراجعه نمایید. هر زخم باز روی پوست ممکن است نیاز به پماد آنتی بیوتیک موضعی، کرم های سوختگی تجویزی یا حتی داروهای خوراکی ضد التهابی داشته باشد.

فقط یادتان باشد دفعه بعد که به ساحل رفتید حتما کلاه یا چتر یا هر دو را به همراه ببرید!