چگونه سیستم دفاعی بدن رو تقویت کنیم

چگونه سیستم دفاعی بدن رو تقویت کنیم

چگونه سیستم دفاعی بدن رو تقویت کنیم

چگونه سیستم دفاعی بدن رو تقویت کنیم

سیستم بدن-تقویت سیستم دفاعی بدن-چگونه سیستم دفاعی بدن رو تقویت کنیم-سرکه بالزامیک یکی از سرکه است که دارای بسیاری از خواص شفا است و می تواند وزن خود را با مصرف این سرکه کاهش دهد. همچنین استفاده از سرکه بالزامیک هضم، درمان عفونت را بهبود می بخشد و سیستم ایمنی را تقویت می کند. در این مقاله، ما به مزایای بهداشت سرکه بالزامیک اشاره می کنیم. با ما بیا.

سرکه Balzacic یک نوع خاص از آب انگور شیرین و سفید است که پخته شده و پخته شده است، و روند آماده سازی و آماده سازی متفاوت با بقیه سرکه است. البته، تولید این سرکه نیز می تواند در مجموعه ای از میوه ها مانند سیب، گیلاس، گلابی و زردآلو استفاده شود. این سرکه یکی از محصولات غذای ایتالیا است و به زمان رومیان باستان برمی گردد، اما امروزه در تمام کشورها منتشر شده و چندین کشور دیگر آن را تولید می کنند.

البته، در کشور ما، سرکه بالزامیک خیلی زیاد نیست و اکثر مردم تمایل دارند از سرکه، سرکه، سرکه سیب و سرکه استفاده کنند. با این وجود، در سال های اخیر این نوع سرکه در برنامه غذای خانواده به منظور شناخت و یادگیری بیشتر معرفی شده است. خواص سرکه، نحوه تهیه آن و تفاوت سرکه دیگر تا پایان، با ماست.
سرکه بازامیک
کلمه “balzams” در این واژه به رزین با ساختار دایره ای اشاره دارد که مقدار قابل توجهی از انواع مختلف اسید مانند اسید بنزوئیک دارد.عطر سرکه بلوزیک ترش و شیرین است و شبیه بوی رزین های تند است. این سرکه دارای رنگ قهوه ای تیره است و دارای اثر بسیار خوبی می باشد و از انگور سفید می آید، اما امروزه برای تولید برخی میوه ها نیز استفاده می شود. سرکه Balzamae نیاز به حداقل ۱۵ تا ۲۰ سال استراحت دارد تا از آن استفاده شود، و این معیار برای تشخیص این سرکه با دیگر انگور است.
خواص سرکه بالزامیک
برخی از مهمترین مزایای درمان سرکه بلزامیک عبارتند از:از خواص سرکه بالزامیک کمک به تنظیم ترشح انسولین و کنترل قند خون است. از این رو مصرف آن برای بیماران دیابتی مفید میباشد.
در طب سنتی از خواص سرکه بالزامیک به منظور درمــان عفونت هــاي ويروســي، باكتريايــي و ضدعفونــي نمودن زخم هــا اســتفاده مي شود.
همه انواع سرکه از جمله سرکه بالزامیک به سبب خاصیت چربی سوزی، به کاهش چربی خون کمک کرده، مصرف آن برای بیماران مبتلا به چربی خون بالا مفید بوده و خطر بروزسکته های قلبی و مغزی را کاهش میدهد.
از دیگر خواص سرکه بالزامیک کمک به هضم و جذب بهتر مواد غذایی در معده است. استفاده از این سرکه به اسیدی‌تر شدن محیط معده کمک کرده و در نتیجه فرآیند هضم و جذب بسیاری از مواد مغذی بهبود می‌یابد. همچنین مصرف سرکه بالزامیک باعث کاهش اشتها و القا فرایند سیری شده، برای کاهش وزن و لاغری موثر است.
ماده اصلی تشکیل دهنده سرکه بالزامیک انگور بوده، بنابراین بسیاری از خواص انگور و خواص سرکه انگور را در خود داشته، خاصیت ضد سرطان و تقویت سیستم دفاعی بدن در برابر عفونت و بیماری ها از ویژگی های مصرف سرکه بالزامیک است.
سرکه دارای خاصیت ضد قارچ بوده، برای درمان عفونت دستگاه تناسلی و مجاری ادرار زنان مفید است.
کنترل قند خون با سرکه بالزامیک کاهش وزن با سرکه بالزامیک فواید درمانی سرکه بالزامیک خواص سرکه بالزامیک تاثیر سرکه بالزامیک در بهبود هضم غذا
ارزش غذایی سرکه بالزامیک
کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم، سدیم، روی و منگنز مواد معدنی موجود در این سرکه هستند. جالب است بدانید بر خلاف سایر سرکه ها، سرکه بالزامیک میزان بالایی شکر دارد، در نتیجه باکتری‌های مولد این سرکه با سایر گونه‌های تولید کننده سرکه تفاوت دارند
طرز تهیه سرکه بالزامیک
سرکه بالزامیک سنتی را طی یک فرایند چندین ساله (گاهی تا ۱۲-۱۵ سال) تولید میکنند .ابتدا آب انگور را گرفته و آن را با دمای تقریبی ۸۰ درجه به مدت ۳۶ الی ۴۰ ساعت حرارت میدهند .در طی این فرایند حجم آن کاهش یافته و میزان قند به ۲۸ الی ۳۲ درصد میرسد. از هر ۱۰۰ کیلو آب انگور تنها ۶۰ کیلو از آن باقی میماند. بعد از این مراحل آب میوه حرارت دیده را به تانکرهای مخصوص منتقل کرده و بعد از آن به مدت چند سال درون بشکه‌های عمدتا چوبی نگهداری میکنند. سرکه بالزامیک را میتوان در خانه نیز تهیه و آماده نمود.
مضرات سرکه بالزامیک (موارد احتیاطی و منع مصرف)
زیاده روی در مصرف همه انواع سرکه از جمله سرکه بالزامیک به دلیل دارا بودن اسیدیته بالا، میتواند منجر به بروز زخم معده، زخم مری و … گردد. افراط در مصرف سرکه بالزامیک موجب اسیدی شدن خون شده و میتواند تبعاتی نظیر کاهش عملکرد قلب و پوکی استخوان را در برداشته باشد. به طور کلی مصرف سرکه به افراد ضعیف و لاغر، سالمندان و کسانی که مبتلا به زخم دستگاه گوارش هستند، توصیه نمی شود.
منبع: ستاره