هشدار لنوو در مورد هزینه ها

هشدار لنوو در مورد هزینه ها

هشدار لنوو در مورد هزینه ها

هشدار لنوو در مورد هزینه ها

HONG KONG (رویترز) – سازنده رایانه شخصی چینی Lenovo Group Ltd (0992.HK) هشدار داد که هزینه های بالاتر و فشار حاشیه به علت کمبود اجزای سازنده مانند تراشه های حافظه هشدار داده شده است، زیرا اولین خسارت سه ماهه خود را در تقریبا دو سال گذشته در روز جمعه منتشر کرد.

Lenovo، که در سه ماهه ی ماه ژوئن به عنوان بزرگترین تولید کننده کامپیوتر HP به نام HP Inc (HPQ.N) معروف شد، در مقایسه با سود ۱۷۳ میلیون دلاری برای همین دوره در سال گذشته، ۷۲ میلیون دلار را از دست داد.

این اولین افت سه ماهه شرکت از سپتامبر ۲۰۱۵ بود و پیش بینی میانگین تحلیلگران از سود ۵٫۲۹ ملیون دالر بود، که طی معاملات صبح روز جمعه ۵٪ کاهش یافت و به ۴٫۵۲ هکتار رسید.

مدیران ارشد گفتند، چشم انداز بقیه سال به عنوان کمبود مؤلفه ها به دلیل کمبود مؤلفه ها، هزینه های بیشتری را تحمیل می کند، احتمالا باعث می شود که شرکت قیمت فروش لپ تاب خود را برای محافظت از حاشیه ها افزایش دهد.

“Gianfranco Lanci مدیر عامل Lenovo در تماس تلفنی گفت:” بیشتر هزینه های این جزء به جز حافظه تثبیت می شود … و قیمت همچنان افزایش می یابد. ”
او گفت که قیمت های حافظه افزایش می یابد، “حداقل تا پایان سال”، اگر چه در مقایسه با دو ماه گذشته، میزان کمتری از نیمه هادی ها به وجود آورده است.

او گفت که تقاضای صنعت خودرو نیز قیمت باتری را افزایش می دهد.

در حالی که سازندگان کامپیوتر شخصی در سراسر جهان در حال مبارزه هستند زیرا مصرف کنندگان به دستگاه های تلفن همراه تبدیل می شوند، کسب و کار هسته ای Lenovo در حال کاهش است سریع تر از بسیاری از رقبای خود.

Lenovo در سه ماهه دوم کاهش ۶ درصدی را در فروش تلفن های همراه انجام داد، در مقایسه با سقوط ۳ درصدی در سطح جهانی. درآمد حاصل از کامپیوترش ۷ میلیارد دلار بود.

تحلیلگر Mo Jia از مشاوره صنعت Canalys می گوید: “به طور کلی، برای مواقع کوتاه مدت با افزایش قیمت جزء که برای اقامت در آن است، برای آنها کارایی کامپیوتر خود را بهبود می بخشد.”

مارگين ها و موبايل

با وجود چشم انداز چالش انگیز، رئیس Yang Yuanqing و رئیس اجرایی در مورد چشم انداز حاشیه ها و کسب و کار مبارزه با موبایل خوشبین بودند.

وی به بهبودی متوالی ۱۱۰ درصدی در درآمد پیشگیرنده عملیاتی اشاره کرد که او به بهبود در کسب و کارهای تلفن همراه و مرکز داده اختصاص داده است.

وی گفت: “نه تنها این اعتماد من را به ما اطمینان داد که در نیمه دوم سال مالی ۲۰۱۲ کسب و کار خود را در زمینه کسب و کار موبایل به پایان برسانیم، من فکر می کنم کل خیر وارد مرحله جدیدی از رشد است.”

Lenovo از زمان عرضه موتورولا در سال ۲۰۱۵ با تلفن همراه مبارزه کرده است و رقبای چینی مانند Huawei و Xiaomi به اهمیت جهانی رسیده است.

ضررهای کسب و کار خود را کاهش داد و درآمد ۲ درصد به ۱٫۷۵ میلیارد دلار در سه ماهه دوم رسید. این تنها واحد برای ارسال افزایش درآمد بود، اما هنوز هم فقط ۱۷ درصد از کل آن را تشکیل می داد. درآمد کل ۱۰ میلیارد دلار بود.

برای محافظت از حاشیه ها، یانگ گفت که Lenovo بیشتر به محصولات پررنگ رشد می کند مانند رایانه های شخصی که برای بازی ها و هزاره ها طراحی شده است.

این هزینه معاملات پایین قیمت مانند آن را با Chromebook گوگل کاهش داده و قیمت  فروش کامپیوتر را افزایش می دهد اگر هزینه های قطعات همچنان صعود می کنند.

گروه کسب و کار مرکز داده Lenovo ضایعات عملیاتی ۱۱۴ میلیون دلار را در مقایسه با ۳۱ میلیون دلار در سال گذشته از دست داد. یانگ گفت که با وجود کاهش ۱۱ درصدی درآمد، انتظار می رود که این گروه طی دو سال سودآور شود.