تغییرات بعد از ازدواج پارت دو

تغییرات بعد از ازدواج پارت دو

تغییرات بعد از ازدواج پارت دو

تغییرات بعد از ازدواج پارت دو

تغییرات بعد از ازدواج پارت دو ازدواج به معنای آغاز یک مرحله جدید در زندگی است؛ بنابراین، تغییرات قابل توجهی در زندگی شما ایجاد خواهد شد. پس از ازدواج، فرد به خود به خود تعلق ندارد، اما به یک روابط دو جانبه وارد شده است و ملزم به رها کردن بعضی از عادت ها و رفتارهایش است و در عوض در برخی از اقداماتی که هرگز به آن اشاره نشده است، مشغول است. در آینده، به تغییراتی که پس از ازدواج شما در زندگی شما اتفاق می افتد، معرفی می شود.
نابراین زمانی که شما به شریک زندگی تان جواب «بله» می دهید، باید منتظر تغییراتی باشید که در ادامه مطلب به آنها اشاره کرده ایم.

فرم بدن تان تغییر می کند
یکی دیگر از دلایلی که موجب اضافه وزن شما پس از ازدواج می شود، تغییر فرم بدن تان، به خصوص برای آقایان، است. تحقیقی نشان داده که آقایان زمانی که وارد زندگی مشترک می شوند، سطح تستسترون شان کاهش می یابد که همین امر تغییراتی را در ماهیچه ها و چربی بدن ایجاد می کند.
از آنجا که تستسترون مسبب ساخت ماهیچه هاست، با مقدار کمتر آن ماهیچه های بدن شما آب شده و کالری کمتری خواهید سوزاند. به علاوه چربی بیشتری نیز در ناحیه دور شکم شما ذخیره می شود که نتیجه آن تغییر فرم بدن تان است.
تصمیمات زندگی تان تغییر می کند
زمانی که شما زندگی مشترک تان را با فرد دیگری آغاز می کنید، همه چیز زندگی تان تغییر می کند. شاید در دوران مجردی چیز دیگری فکر می کردید اما حال تمام تصمیمات تان بر پایه فرد دیگری می چرخد. در واقع «من» تبدیل به «ما» می شود و شما دیگر خودتان را نه یک فرد مستقل، بلکه عضوی از یک تیم می بینید که این تغییرات بر ذهن شما نیز تاثیر می گذارد.
عمری بلندتر خواهید داشت
از آنجا که با شروع زندگی مشترک، سبک زندگی تان نیز تغییر می کند و به سمت سالم تر شدن پیش می رود، مطمئنا بر طول عمرتان نیز موثر خواهد بود.
از آنجا که سلامت شما برای همسرتان با اهمیت است، او شما را تشویق می کند تا غذاهای سالم تری بخورید، ورزش کنید و هر از چند گاهی نزد پزشک بروید. جدا از این سبک زندگی، همین که شما می بینید شریک زندگی ای مورد اعتماد دارید، نه تنها بر جسم، بلکه بر روحیه تان نیز تاثیر مثبتی می گذارد که به تبع به زندگی ای بلندتر و شادتر می انجامد.
بیماری همسرتان روی شما هم تاثیر می گذارد
درست است که شما به سلامت خود و شریک زندگی تان اهمیت می دهید اما زمانی که او بیمار شود، چه می کنید؟ آیا بیماری او روی شما هم تاثیر خواهد گذاشت؟ تحقیقات نشان می دهد زمانی که یکی از زوجین دچار بیماری بلند مدت می شود، احتمال این که شریک زندگی او نیز چه از نظر روحی و چه فیزیکی بیمار شود، زیاد است.
کمتر ورزش می کنید
اگر چه اکثر تحقیقات نشان داد که پس از ازدواج فعالیت بدنی افراد بیشتر می شود اما این موضوع همیشه صادق نیست. زمانی که شما ازدواج می کنید، مسئولیت های زندگی تان افزایش می یابد، بنابراین وقت کافی برای رفتن به باشگاه ندارید. یا زمانی که بچه دار می شوید، باید تمام زندگی تان را وقف او کنید که تمام آنها منجر به کاهش فعالیت بدنی می شود. اما اگر می خواهید زندگی سالم تر و شادتری داشته باشید، برای سلامت خود وقت بگذارید.

رای مطالعه قسمت های دیگر روی گزینه های زیر کلیک کنید

تغییرات بعد از ازدواج پارت یک

 

ازدواج در اسلام

معنی ازدواج
تعریف ازدواج
ازدواج اسلامی