در معرض افسردگی

در معرض افسردگی

در معرض افسردگی

در معرض افسردگی

خنده، و جهان با شما خندید گریه کنید و گریه کنید. »بنابراین الله ویلر کاکس شاعر نوشته است. احساسات مسری هستند، و اکثر مردم به طور مستقیم به دنبال مثبت در حالی که اجتناب از منفی است. استثنا، با این حال کسانی هستند که از افسردگی رنج می برند. نشانه های چهره عاطفی ناخوشایند افسرده، پیدا کردن غم و اندوه و عذاب که در آن دیگران از رضایت دیدن می کنند.

ما معمولا در خواندن عبارات احساسی دیگران به عنوان چهره هایشان تصویر می کنیم، حداقل زمانی که به احساسات اساسی مانند شادی، غم و خشم می گوییم. ما احساسات کسانی را که ما با آنها ارتباط برقرار می کنیم و خواسته های خود را در پاسخ می گیریم، می خوانیم. پس از همه، ما نمی توانیم به طور موثر با دیگران همکاری کنیم، اگر احساسات ما خارج از هماهنگی باشد. گریه در یک مهمانی به احتمال زیاد شما را ترک می کند، به عنوان خنده در مراسم تشییع جنازه. شما باید این احساسات را به مناسبت بیان کنید.

بیان صورت احساسات ذاتی است، اما ما توانایی خود برای جعل کردن یا سرکوب آنها داریم. حتی اگر شما احساس می کنید، ممکن است تصمیم بگیرید که در یک مهمانی شاد باشی، فقط برای همراهی. و از آن جا که دیگران به بیان مثبت شما پاسخ می دهند، ممکن است احساس خوبی داشته باشید. به همین ترتیب، ممکن است نیاز باشد که در یک مراسم تشییع جنازه غم انگیز به جا بیافتید، حتی اگر شما احساس غم و اندوه نکنید.

با این حال، به عنوان افسردگی ما، توانایی ذاتی ما برای خواندن عبارات احساسی در چهره دیگران، از بین می رود. افسرده هنوز می تواند چهره های شاد و ناراحت را بخواند، اما وقتی دیگران احساسات متضاد را نشان می دهند، مشکل ایجاد می شود. این می تواند به این دلیل رخ دهد که فرد دیگری در تلاش است تا بیان احساسات خود را سرکوب کند یا اینکه آنها مطمئن نیستند که چگونه در حال حاضر احساس می کنند.

وقتی علامت صورت احساسات مبهم است، مردم تمایل دارند احساسات خود را بر روی آنها قرار دهند. مردم مبارک عبارات مبهم را به عنوان کسانی که خوشحال هستند خواندند. و کسانی که در خلق و خوی کم هستند آنها را به عنوان غم و اندوه تفسیر می کنند. بنابراین ما به یک چرخه – یا باطل و یا فضیلت – بسته به اینکه آیا ما افسرده یا نه، سقوط می کنیم.

دشوار است دقیقا مشخص کنید کجا یک چرخه ی بدیع شروع می شود، آیا دیگران را غمگین می بینیم، زیرا غمگینیم یا غمگین هستیم، زیرا غم و غصه را در دیگران می بینیم؟ یان پنتونوواک، روانشناس انگلیسی و همکارانش میگوید که آنها به این سوال پاسخ میدهند. این محققان ادراک عبارات احساسی را مطالعه می کنند، و آنها برخی از الگوهای جالب را یافته اند.

در حال حاضر مشخص شده است که افراد افسرده تمایل دارند عبارات احساسی مبهم را به عنوان منفی تفسیر کنند. همچنین شناخته شده است که پس از یک دوره درمان دارویی با یک SSRI مانند Prozac، بیماران افسرده، احساس خستگی می کنند. آنها همچنین تعصب منفی خود را در تفسیر بیان چهره احساسات به مثبت تر تغییر می دهند. به عبارت دیگر، عبارت های مبهم است که آنها را قبل از درمان “غمگین” خوانده اند و بعد از درمان آنها را “خوشحال” خوانده اند. اما چه اتفاقی می افتد، خلق و خوی بهبود یافته یا تعصب مثبت در ادراک چهره؟ یا آنها با یکدیگر اتفاق می افتند؟

به طور کلی، چند هفته طول می کشد تا بیماران بعد از شروع یک رژیم ضد افسردگی بهبود خلق کنند. Penton-Voak و همکارانش از این منافع زمانی استفاده کردند تا فرضیه خود را بررسی کنند که یک تعصب مثبت در ادراک چهره پیش از بهبود وضعیت خلق و خوی پیش می آید. نتایج آنها این فرضیه را پشتیبانی می کند. به عبارت دیگر، بیماران تغيير مثبت در تفسیر عبارات مبهمی صورت حتی قبل از بهبودی در حالت خلق خود نشان می دهند. محققان دریافتند که گاهی اوقات بیماران پس از یک دوز انسداد SSRI، در حالی که هنوز در جریان افسردگی بودند، به یک سوگیری مثبت در ادراک چهره تبدیل شدند!

مشكلات زیادی با روشی مبتنی بر دارو برای درمان افسردگی وجود دارد. اول، داروها همیشه کار نمی کنند. پزشکان اغلب قبل از پیدا کردن یکی از آن ها برای یک بیمار خاص موثر هستند. دوم، حتی زمانی که داروها کار می کنند، اغلب با عظیمی از عوارض جانبی منفی همراه هستند. در نهایت، برخی از افراد به یک راه حل شیمیایی برای آنچه که آنها را به عنوان یک مشکل روانشناختی درک می کنند مخالفت می کنند – و اگر سابقه شخصی یا خانوادگی سوء مصرف مواد دارند، این نگرش کاملا قابل فهم و منطقی است.

با توجه به این مسائل در درمان دارویی، پنتون واک و همکارانشان از اینکه آیا می توانند داروها را کنار بگذارند و به طور مستقیم با بیماران در تغییر الگوهای خود درک چهره کار کنند، فکر کرد. در یک فرایند اصلاح تعصب شناختی، بیماران افسرده تصاویری از چهره ها را بر روی یک صفحه نمایش کامپیوتر مشاهده می کنند و هر کدام به عنوان “خوشحال” یا “غمگین” می شوند. سپس رایانه بازخورد آنها را می دهد. هنگامی که بیماران میزان چهره های مبهم را “ناراحت” می کنند، این برنامه به آنها اجازه می دهد که افراد دیگری را که این چهره ها را “خوشحال” می دانند، در نظر بگیرند. پس از چهار جلسه، بیماران واکنش مثبتی را در درک عواطف احساسی نشان می دهند. مهمتر از همه، هر چند، دو هفته پس از اتمام کامل تمرین، این بیماران بهبود خلق و خو را گزارش کردند. این شواهد به وضوح نشان می دهد که تغییر نحوه نمایش چهره افراد دیگر می تواند منجر به بهبود خلق و خوی شما شود.

محققان اعتراف می کنند که اصلاح تعصب شناختی هنوز در مرحله آزمایشی است و قبل از اینکه تکنیک برای عموم مردم ارائه شود، تحقیقات بیشتری لازم است. اگر این روش قابل اعتماد باشد، می تواند یک ابزار مهم برای درمان افسردگی باشد، یا به منظور افزایش اثرات دارو و درمان صحبت، و یا حتی به عنوان جایگزینی برای آنها. اصلاحات پیشگویی شناختی قطعا بسیار موثرتر از هر درمان فعلی خواهد بود. و بیشتر، این روش می تواند بر روی برنامه ای که می توانید بر روی دستگاه تلفن همراه خود بارگیری کنید قرار داده شود.

روان درمانگری تلفن همراه هنوز در آینده است. اما شاید برخی از افرادی که از افسردگی رنج می برند می توانند از یک نسخه “خود کمک” از اصلاح تعصب شناختی بهره مند شوند. اگر احساس می کنید کم است، می توانید خود را با توجه به تعصبات تفکر خود که به شما یک چرخه ی بدبختی را می کشاند، کمک کنید. به جای اعتماد به ذهنیت های خود، این سوال را مطرح کنید که آیا این گرگرفتگی چهره شما را در شخص دیگری می بیند، واقعا نه فقط بازتابی از خلق و خوی شما است. و در حالی که شما در آن هستید، روی لب خود لبخند بزنید، حتی اگر احساس نمی کنید. اگر این کار را انجام دهید، تعداد بیشتری از افراد را که به شما لبخند می زنند خواهید دید. و این به خودی خود یک تقویت کننده حالت واقعی است.