ساخت و کشف زندگی

ساخت و کشف زندگی

ساخت و کشف زندگی

آیا زندگی خود را ساختید یا کشف کردید؟

حتی اگر ممکن است مشکلی در آن به وضوح آن را بیان کنیم، ما هر یک از دیدگاه و ارتباط با زندگی ما دارد، مخصوصا اینکه چگونه ما فکر میکنیم که ما چه چیزی را با این مدت زمان قبل از ما انجام می دهیم. من فکر می کنم می توانیم آن را به دو رویکرد عمده تبدیل کنیم – سازندگان و کشف کنندگان.

سازندگان

سازندگان، به عنوان برچسب نشان می دهد، با تمام کلمات متنی ایجاد کنید. زندگی برای ایجاد چیزی، چیزی ملموس است. شاید با کمی و یا کمی شروع، اما شما برنامه ریزی و جمع آوری و … ساخت. به نظر من، امریکا بسیار سازنده است. شما تقریبا ۴۰ سال بین ۲۰-۶۰ دارید تا چیزی از خودتان ایجاد کنید. آماده، به صف، شروع!

سازندگان معمولا اهداف مشخصی دارند، از جمله مشخصی که آنها می خواهند در خط پایان باشند: مشارکت قانون و یک میلیون دلار یا یک قاضی؛ راه اندازی خود را شروع و پاداش از چیزی بزرگ است. یا شاید کار گرا نیست، بلکه فقط متمرکز باشد: والدین رانده شده که می خواهند ۳ بچه داشته باشند که همه آنها به نوبه خود موفق می شوند، یک خانه خوب، یک زندگی دلسوز. اما با این وجود، با این همان رویکرد در نظر گرفتن هدف، ترسیم یک دوره، ساختن آن، مطمئن شوید که انتخاب های مناسب را انجام می دهید و در خط پایان به آن اهداف خواهید رسید.

سازندگان می توانند احساس خوبی داشته باشند زمانی که همه چیز در حال سقوط است. و هنگامی که آنها نمی کنند، موانع به عنوان چالشی برای غلبه بر آن برای رسیدن به اهداف بلند مدت دیده می شوند. آنها می توانند هیجان زده و الهام بخش باشند، اما در بعضی موارد هم میوپی، فقط دیدن ۳ پا در مقابل آنها و کمی دیگر. حتی وقتی که چیزها خارج از کنترل آنها هستند، می توانند خودشان نیز خودشان را حس کنند و خودشان را سخت کنند. آنها می توانند از بار اضافی که باید در نهایت مسئول دستیابی به رویاهای خود باشند یا خیر، فرسوده شوند. بعضی ها می گویند که می توانند خطرناک باشند و در زندگیشان زندگی کنند، نه از زندگی آنها.

همانطور که این سازندگان در اواسط عمر یا بزرگتر هستند و می بینند که ممکن است در ابتدای کاری که انجام می دهند را انجام ندهد، خطرات این است که آنها می توانند افسرده شوند، متوجه شوند که آنها زمان کمتری دارند یا شاید بیش از حد خودشان را ترک کرده باشند در تلاش و در عین حال یک بعدی است. در بدترین شرایط، ممکن است ناراحتی و ناراحتی ایجاد شود که بیشتر تلاش برای نابودی است.

اکتشاف ها

اگر زندگی برای سازندگان کمی از راهپیمایی مجبور با طرح در دست باشد، برای کشف آن بیشتر از یک راه رفتن در مسیر است. آنها اهداف را دنبال می کنند، مسیری است که در ابتدا دنبال می کنند، اما آنها برای کاوش در کنار جاده ها سعی نمی کنند، در مورد آنچه در اطراف خم شدن بعدی می گویند، کنجکاو هستند.

همانطور که با سازندگان، نام آن را همه می داند – زندگی باید کشف شود: البته روشن همیشه مشخص نیست، موانع در مسیر، چالش های کمتری برای مقابله با آنها و نشانه های بیشتری است که احتمالا مسیر دیگری وجود دارد که بهتر است. شکست در مورد خود انتقاد نیست، اما زندگی به شما می گوید که این مسیر برای شما نیست؛ زمان دیگری را امتحان کنید

اما همانطور که سازندگان ممکن است احساس ناامیدی را نسبت به دوران میانسالی یا بزرگتر احساس کنند و نگران نباشند که رویاهای آنها هرگز تحقق نیندازند، کشف می تواند ناامید و نگران باشد که شاید آنها کمی بیش از حد رفته باشند، که شاید قدمت آنها بیشتر باشد یک راهپیمایی مصمم است که آنها برای سفر خود به عنوان نزدیکترین خط پایان نشان نمی دهند. آنها مانند سازندگان ممکن است نگران باشند که به نوعی به اندازه کافی از زمان خود استفاده نکرده اند.

رفتن به طرف دیگر

یک رویکرد بهتر از دیگران نیست. اما برای هر دو سازنده و کشف آنها هرکدام می توانند در میان دوره ای تصمیم بگیرند تا چرخ دنده ها را تغییر دهند و دیدگاه دیگران را هماهنگ کنند. سازندگان ممکن است به گل بسزند. آنها ممکن است به جاده بازگردند و قسمت هایی از خود را که پشت سر گذاشته شده جمع کنند. آنها ممکن است کنجکاوی را امتحان کنند و می خواهند جایگزین برنامه ها و برنامه ها شوند.

به همین ترتیب، کشف ها ممکن است متوجه شوند که وقت کمتری برای انجام کارها فراهم شده است. در حال حاضر در ۴۵ سالگی، آنها درباره تغییر شغل یا صحبت کردن در مورد موقعیت های شغلی ارشد که سال ها در آن مشغول به کار هستند، صحبت می کنند یا مادر ماندن در خانه، تصمیم می گیرد که به مکتب قانون برود. آنها به دلیل اینکه می خواهند چیزی بسازند که می تواند برای آنها یک اندازه جامع از زندگی آنها باشد، مواجه می شوند.

زمین وسط

فضای بین دو دیدگاه آنها در واقع ترکیبی از هر یک است. داشتن طرح ها و دید روشن از سازنده، بلکه نگه داشتن گوش خود را نزدیک به زمین از خودتان. راه رفتن به جلو، اما به طور دوره ای برای ارزیابی زمین، متوقف می شود تا ببیند آیا مسیر هنوز مسیری است که می خواهید دنبال کنید. کنجکاو، اما اجازه ندهید کنجکاوی شما را بیش از حد به علف های هرز و به دور از حس هدف و ارزش خود را گمراه کند.

پس تو کی هستی؟ به چه طرفی به سمت چپ نگاه می کنید؟ آیا اصلاحات، اصلاحات درسی که شما اکنون باید انجام دهید، وجود دارد؟