۸ نکته کلیدی برای تحکیم زندگی زناشویی-پارت دو

۸ نکته کلیدی برای تحکیم زندگی زناشویی-پارت دو

۸ نکته کلیدی برای تحکیم زندگی زناشویی-پارت دو

8 نکته کلیدی برای تحکیم زندگی زناشویی-پارت دو

اگر از افرادی هستید كه میخواهید از تجربه‌های دیگران استفاده كنید و چنانچه تصمیم به آغاز زندگی مشترك گرفته‌اید، به این هشت نكته توجه كنید تا از برخی واقعیت‌های مهم و هشدار دهنده درباره ازدواج آگاه شوید.

۸ نكته كلیدی برای استحكام زندگی زناشویی

به حتم، وقتی كه درگیر مسائل عاطفی می شوید، حاضر نیستید لحظه‌ای هم به این موارد فكر كنید. ولی، زندگی كتاب داستان نیست و همه روزهایش خوشایند و دلچسب شما نخواهد بود، پس قبل از آنكه طعمه خوش خیالیهای خود شوید، چشمان‌تان را خوب بگشایید و واقعیت زندگی را دریابید:

یك ازدواج موفق به این معنی نیست كه در آن هیچ نوع بحث و جدلی نباشد بلكه ازدواجی موفق است كه در آن مرد و زن خانواده هر دو با هم تلاش كنند تا اوضاع را سامان دهند
برای یافتن تعادل در زندگی بعضی مواقع لازم است كه زن و شوهر با همدعواهای كوچك و بزرگ نیز داشته باشند. زیرا، در مشاجرات فقط صدایتان را بالا نمی برید بلكه از حقیقت‌ها با صدای بلند می گویید؛ حقیقت‌هایی كه آنها را در سینه‌تان دفن كرده بودید و بعد با به زبان آوردن آنها فكر و روح‌تان را آرام‌تر میكنید، خودتان و همسرتان را بهتر میشناسید و از نوع و كیفیت رابطه‌تان آگاه میشوید. این مشاجرات كوچك و بزرگ كه گاهی در هر خانواده‌ای به چشم میخورد، سبب قطع شدن روابط نخواهند شد بلكه ما را قویتر و محكم‌تر می كند.

در زندگی روزهایی هست كه شما در می یابید باید فقط خودتان را تغییر دهید
گاهی اوقات برخی افراد فكر می كنند كه می توانند كسی را كه دوستش دارند، عوض كنند تا به ایده‌آل‌ها و كمالات نزدیك‌تر شود. زوج‌ها در ابتدا با حمایت و همدلی و بعد با داد و فریاد و اتمام حجت كردن به انجام اینن كار مبادرت می كنند و آنچنان نسبت به اعتقادشان سرسختی نشان می دهند كه گویی این مسؤولیت بزرگ بر گردن آنها نهاده شده و هیچ كاری درست‌تر از انجام این كار نیست. اما، غالباً تلاشی بیهوده است؛ زیرا تغییر یك انسان بالغ و دور كردن وی از عادات و باورهای قدیمیاش كه با آنها بزرگ شده یك امر غیرممكن است.

اگر با ترس‌ها و ناامنیها مقابله كنید، در می یابید كه چه نوع شخصیتی دارید
در بیشتر موارد زوج‌ها در روزهای نخست آشنایی شان نسبت به هم سوء‌ظن بیشتری دارند. گاهی اوقات این سوءظن‌ها سبب برآشفتگی و مشاجره می شود. تا جایی كه از شدت عصبانیت ممكن است به طلاق هم به طور جدی فكر كنند. اما؛ این رفتارهای بی اساس كه اسباب تحریك زن و شوهر را فراهم میكند، چند ماه بیشتر دوام نخواهد یافت. بزرگ‌ترین شكست‌ها در روابط زن و شوهر فرصت‌های طلایی است تا آنها بتوانند با خودشان روبه‌رو شوند.اگر ایرادها و كاستیهای همسرتان را همچون مانعی بین خودتان و یك ازدواج مناسب میدانید، كار سختی را پیش‌رو دارید. اما، اگر از كنار اشتباهات یكدیگر راحت‌تر عبور میكنید، سفر پر فراز و نشیب زندگی به سمت خودشناسی برایتان آسان‌تر خواهد شد و حین سفر، هدایای باارزشی نیز دریافت میكنید كه یكی از آنها رسیدن به رابطه‌ای مستحكم و باثبات است. طی سفر شما یاد میگیرید كه با خودتان به مهربانی رفتار كنید و همین رفتار را نیز با همسرتان داشته باشید.این یكی از عجیب‌ترین زیباییهای ازدواج است. زندگی مشترك پر از لحظات سخت و درس‌های سخت است و هیچ‌كس نمی تواند شما را در طی این راه آماده كند. اما، در نهایت همین سختیها و دشواریها است كه بزرگ‌ترین گنج‌ها را به شما هدیه میدهد و عشق‌تان را نسبت به قبل عمیق‌تر و قویتر میكند.

برای مطالعه پارت های دیگر روی گزینه های زیر کلیک کنید

۸ نکته کلیدی برای تحکیم زندگی زناشویی-پارت یک